A Milliler Kritik Maçta Yunanistan’a Konuk Oluyor

FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri B Grubu’nda yer alan A Milli Erkek Basketbol Takımı ikinci pencere maçlarında Yunanistan‘la karşı karşıya gelecek.

25 Şubat Cuma günü Atina şehrindeki Ano Liossia Olimpik Spor Salonu’nda oynanacak maç TSİ 19:00’da başlayacak ve NTV’den naklen yayınlanacak.

Milliler, gruptaki dördüncü maçında ise Yunanistan’la bu kez 28 Şubat Pazartesi günü İstanbul’da karşılaşacak. A Miller’in, Sinan Erdem Spor Salonu’nda Yunanistan’la oynayacağı maç saat 20.00’de başlayacak.

– İlk pencere 1-1

Millilerimiz, ilk pencerede deplasmanda Belarus’a 84-70’lik skorla mağlup olurken, Büyük Britanya’yı ise 84-67’lik skorla yenmişti.

– Yunanistan’la 66. randevu

A Milliler, Yunanistan’la bugüne kadar 65 kez karşılaştı. Milliler, söz konusu maçların 26’sını kazanırken, 39’unu kaybetti. Türkiye, son olarak 4 Temmuz 2021’de Kanada’da oynanan Olimpiyat Oyunları Elemeleri’nde rakibine 81-63’lük skorla mağlup oldu.

– Eleme formatı

FIBA’nın açıkladığı formata göre gruplarında ilk üç sırayı alan takımlar bir üst tura yükselecek. Takımlar, ilk grup aşamasında topladığı puanları bir üst turdaki gruplara taşıyacak. Milliler, grupta ilk üç sırayı alması halinde A Grubu’nu ilk üç sırada tamamlayan ekiplerle eşleşecek. İkinci turdaki gruplarında ilk üç sırayı alan 12 ekip ise FIBA 2023 Dünya Kupası’nda mücadele etmeye hak kazanacak.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir