Aito Reneses: Fenerbahçe’nin Maçı Bırakması Avantaj Oldu

Turkish Airlines Euroleague‘in 13. haftasında evinde temsilcimiz Fenerbahçe Beko‘yu 89-63’lük skorla geçen Alba Berlin‘de koç Aito Reneses, Peyton Siva ve Luke Sikma açıklamalarda bulundu.

Aito Garcia Reneses maçla ilgili olarak, ”Takımdaki durumdan dolayı biz baskı olmadan oynuyoruz. Bizim bir avantajımız vardı çünkü Fenerbahçe maçı bıraktı. Biz dengeli bir takımız ve bu tarzda kazanmak bizim için güzel. Sakatlıklar nedeniyle idman yapmıyoruz, maçlarda yapıyoruz idmanı. Çok fazla seyahet ediyoruz ve bu şekilde birçok yer görmüş oluyoruz.” dedi.

Maçın yıldızı seçilen Peyton Siva, ”Herkes oynamaya geldi. Kendi oyunumuzu oynadık. Onlar çok şut kaçırdı ama biz de ribauntları aldık. Son maçlarda daha çok çembere gidiyoruz zaten koçun istediği şey de bu.” diye konuştu.

Luke Sikma ise açıklamasında, ”Takım olarak geldiğimiz noktayı seviyorum. Biz grup olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. Onlarla birlikte gelişmek benim için heyecan verici. Fenerbahçe çok büyük ve atletik bir takım. Biz takım olarak çaba gösterdik. Çok hücum ribauntu aldık ve bence bu önemliydi. Her maçı böyle oynamamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir