Aleksandar Djordjevic: 40 Dakika Boyunca İyi Savunma Yaptık

Turkish Airlines Euroleague‘in açılış haftasında evinde konuk ettiği Kızılyıldız‘ı 61-57’lik skorla geçen temsilcimiz Fenerbahçe Beko‘da koç Aleksandar Djordjevic ve Dyshawn Pierre açıklamalarda bulundu.

Djordjevic, maçtan sonra yaptığı açıklamada, ”Kızılyıldız’ı 21 top kaybına zorladık ama bunun avantajından yararlanamadık. Bence 40 dakika boyunca çok iyi savunma yaptık.Ama savunmadaki çıkarttığımız iyi işi çoğu zaman sonuçlandıramadık. Bu konuda çalışmamız gerekiyor ama bu normal. Sezonun henüz ilk maçı. Birçok oyuncu kendisini göstermek istedi. Nando De Colo’nun forması var, o bir oyuncu. Ben takım elbise giyiyorum, yani koçum. Dolayısıyla kararları ben alıyorum. Nando çok kritik zamanlarda sahadaydı ve işini yaptı.” dedi.

Pierre ise maçla ilgili şunları söyledi:

”Galip geldiğimiz için çok mutluyum. Özellikle bu galibiyeti taraftarlarımızın önünde almak çok güzeldi. Önemli bir galibiyetti. Savunmada maç boyunca çok iyi performans gösterdik ama zaman zaman sayı bulmakta zorlandık. Sahanın her iki yanında da konsantre olmaya çalıştık. Elbette taraftarlarımız da momentumu elimize alıp maçı kazanmamızda büyük rol oynadı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir