Aleksandar Djordjevic: Bir Anda Oynamayı Bıraktık

Turkish Airlines Euroleague‘de 21. haftanın erteleme maçında evinde konuk ettiği Alba Berlin‘e 66-57’lik skorla kaybeden Fenerbahçe Beko‘da koç Aleksandar Djordjevic açıklamalarda bulundu.

Djordjevic, maçtan sonra şunları söyledi:

”İkinci çeyrekte bir anda oynamayı bıraktık. Özellikle son çeyrekte şutlarımızın girmesiyle iş biraz değişmeye başladı. Enerji bulmaya başladık. Devre arasında kazanmak için neler yapabileceğimizi konuştuk. Bunları yapmaya çalıştık ama bazı pozisyonlarda iyi kararlar veremedik. Maç boyunca kontrol onların elindeydi, biz de savunmaya odaklanmak zorunda kaldık. Bunun üzerine çalışacağız, rakibimizi tebrik ediyorum.”

“7 günde 4 maç oynadık. Seyahatlerimiz vardı. Sakatlarımız yeni döndü ve daha maç formunda değiller. Bu yüzden sahadaki savaşma gücünün biraz düşük olduğunu gördük. İkinci yarıda karakter gösterdik. İyi bir dönüş oldu. Bu güzel bir özellikti ama sonunda kötü bir mağlubiyet oldu. Oyuncuların bu forma ve bu kulüp için daha fazla gururlu oynamalarını, karakter göstermelerini, o savaştıkları anları 40 dakika boyunca göstermelerini beklerdim. Rakibimiz oyun kurmada ve hücumda çok iyiydi. Kaptan dışında hücum silahımız yoktu. Takımı da tek başına onun sırtlamaması gerekirdi.”

”Profesyonel olmak demek, sahada yüzde yüzünüzü hatta daha fazlasını vermek demek kulübünüze. Sadece maçta değil bütün sezon hayatınızın içinde. Bu dinlenmek olabilir, sağlıklı yemek olabilir. Bir oyuncu olarak bütün sorumluluklarınızı saygı ile yerine getirmek anlamında da. Eski bir basketbolcu ve basketbol adamı olarak bakış açım böyledir ve bu şekilde olması gerekir.”

”Aslında her şey Rus takımlarının elenmesiyle başladı. Hepsinin kafasında olan ve her gün konuştuğumuz bir konuydu. Çünkü elimizden alınan bir şey vardı, bir haksızlık vardı. Motive etmek ve onların düşmemesini sağlamak için sürekli konuştuk. Onun üzerine 15 gün seyirci önünde oynamadık. Real maçından beri üst üste 3 maç oynamak varken, evde özgüvenimizi, ritmimizi yakalamak varken, bunları yaşayamadık. Ertelemeler oldu. Üstüne yine sakatlıklarımız oldu. Henry 1 ay, Jan Vesely 3 ay, Barthel çok uzun süre yoktu. Barthel bu sezon evdeki ilk maçını oynadı. Gerçekten inanılmaz şeyler yaşadık. Bunlar da gerçekler. Bu maçın için hazırdık, ateşliydik. Bir yandan Nando De Colo’nun uzun bir süreçten sonra, ritmini yakaladıktan sonra Baskonia’da sakatlanması… Yine bir plan hazırlıyorsunuz. 7 günde 4 maç oynarken, bir anda bütün durum değişiyor. Tekrar başka bir şey yapmaya çalışıyorsunuz, bu duygusal olarak hepsini çökertiyor. Nando De Colo gerçekten mahvoldu. Çok iyi oynuyordu, maç ritmini yakalamıştı ve tam formdaydı. Olmadı ama. Liderinizi kaybedince tabii ki böyle şeyler zor olabiliyor.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir