Aleksandar Djordjevic: İhtiyacımız Olan Şey Buydu

Turkish Airlines Euroleague‘in 8. haftasında deplasmanda CSKA Moskova‘yı 91-82’lik skorla geçen temsilcimiz Fenerbahçe Beko‘da Aleksandar Djordjevic, Nando De Colo ve Jan Vesely açıklamalarda bulundu.

Djordjevic, maçla ilgili olarak yaptığı açıklamada, ”Harika bir rakibe karşı mükemmel bir galibiyet. Kazandığımız için mutluyum. Oyuncularımın çabası olağanüstüydü. Çok odaklanmışlardı, savunmada çok iyilerdi, planladığımız şeye güvendik. Sahada planımızı uyguladılar. Son çeyrekte Voigtmann ve Clyburn’ün üçlükleri canımızı yakabilirdi. Yine de bence genel olarak savunmada iyi iş yaptık. Daha sonra Nando maçı harika bitirdi. İhtiyacımız olan şey buydu.” dedi.

De Colo açıklamasında, ”CSKA Moskova’ya karşı oynamak harika bir his. Ama bugün en önemli olan şey kazanmaktı. Bugün çok iyi ve sağlam oynadık. En önemli şey buydu. Maçın kilit noktası ribauntlardı. Bu noktada iyi iş çıkartmadık ama maç boyu birlikte kaldık ve sonuna kadar savaştık. Savunmada çok iyiydik ve hücumda da takım gibi oynamaya çalıştık.” ifadelerini kullandı.

Maçın yıldızı Jan Vesely ise maçla ilgili şunları söyledi:

”Oyunun iyi kontrol ettik. İkinci yarıda onlara daha az hücum ribauntu verdik. Bence kilit nokta buydu. Daha önceki maçlarda olduğu gibi aptalca top kayıpları yapmadık. Bu da bizi galibiyete taşıdı. Galip geldiğimiz için mutluyum. Son saniyelerde kaybettiğimiz üç maçın ardından kazandığımız için mutluyum. Takımım için seviniyorum. Umarım bu şekilde kazanmaya devam ederiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir