Aleksandar Djordjevic: Kaybediş Şeklimiz Bizi Motive Edebilir

Turkish Airlines Euroleague‘in 34. haftasında Panathinaikos‘u konuk edecek Fenerbahçe Beko‘da koç Aleksandar Djordjevic açıklamalarda bulundu.

Djordjevic, maçla ilgili şunları söyledi:

“Eminim ki bu maç için gerekli motivasyonu Atina’da son 15 saniyede yaptığımız hataları ve maçı kaybediş şeklimizi hatırlayarak bulabiliriz. Orada önemli hatalar yaparak maçı rakibimize hediye etmiştik. Panathinaikos takımına elbette büyük saygı duyuyorum. Rakibimiz kısa oyuncularının yaratıcılığını uzun oyuncularının çembere yakın bitiriciliğiyle birleştirebiliyor ve en büyük güçlerinden biri de bu. Yüksek tempoda oynayabiliyorlar. Onların geçiş hücumlarına cevap verebilmeli ve fiziksel gücümüzü, motivasyonumuzu ve oyun şeklimizi, organizasyonumuzu geliştirerek onlara üstünlük sağlamak için kullanmalıyız. Bu karşılaşmada oyun kurmadaki seviyemizi takım olarak artırmamız gerekiyor. Halen uzun süreli sakatlık süreçlerinden çıkan oyuncularımız var. En büyük hedeflerimizden biri de bu maçı kazanmak kadar, bu oyuncularımızın maç ritimlerini yakalamalarını sağlamak olacak.”

8 Nisan Cuma günü 20.00’da Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak mücadele beIN Sports Haber tarafından canlı yayınlanacak.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir