Aleksandar Djordjevic: OAKA’daki Atmosfere Hazır Olmalıyız

Turkish Airlines Euroleague‘in ikinci haftasında deplasmanda Panathinaikos‘a konuk olacak Fenerbahçe Beko‘da koç Aleksandar Djordjevic ve Achille Polonara açıklamalarda bulundu.

7 Ekim Perşembe günü TSİ 21.00’de OAKA’da oynanacak mücadele beIN Sports Haber tarafından canlı yayınlanacak.

Zor bir mücadele olacağını belirten Djordjevic, “Marko ve Danilo olmak üzere bazı oyuncularımız sakatlık sonrası takıma dönüyorlar ve kadroda olacaklar. Kendi oyunumuzu parkeye yansıtacak ve onların geçiş hücumlarındaki etkisine izin vermemeye çalışacağız. Elbette hücum ribaundları da onların en güçlü noktalarından biri ve bunu durdurmamız gerektiğini biliyoruz. Çok tecrübeli isimleri var. OAKA’daki atmosfere de hazır olmamız gerekiyor. Hem fiziksel hem de mental olarak mücadeleye hazır olmalıyız. 40 dakika boyunca yoğun ve akıllı basketbol oynamalıyız.” dedi.

Achille Polonara ise “Taraftarlarının önünde oynayacaklar ve oldukça zorlu bir maç bizi bekliyor. Ama biz Atina’ya kazanmak için gidiyoruz. Bu deplasman galibiyetine çok ihtiyacımız var. Bunun için öncelikle hücumda top kayıplarımızı sınırlamalı ve onların geçiş hücumlarını durdurmalıyız. Aynı zamanda hücum ribaundlarında da çok etkili olduklarını unutmamalıyız. Galibiyet için en iyi oyunumuzu sergilemeliyiz.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir