Aleksandar Djordjevic: Takımımla Gurur Duyuyorum

Turkish Airlines Euroleague‘in 14. haftasında deplasmanda Zenit Saint Petersburg‘u 86-80 mağlup eden Fenerbahçe Beko‘da koç Aleksandar Djordjevic, Nando De Colo ve Jan Vesely açıklamalarda bulundu.

Djordjevic, maç değerlendirmesinde, ”Çok tecrübeli oyuncularımız var. Ne yapması gerektiğini bilen oyuncular. Sezon başında bu tip maçlar için kabul edilemez kararlar almıştık. Bugün ise bir hücum pozisyonu hariç aldığımız tüm kararlar doğruydu. Çok akıllı bir basketbol oynadık. Savunmada çok iyiydik ve odaklanmıştık. Kazanmak her zaman yardımcı oluyor. Biz savaşmaktan hiç vazgeçmiyoruz. Hep bir arada kalıp ruhumuzu sergilemeye çalışıyoruz. Hepsi bu. Takımım adına çok mutluyum. Onlarla gurur duyuyorum. Deplasmanda çok iyi bir galibiyet. Şimdi Türkiye Ligi’nde bir derbi oynayacağız ve sonra çift maç haftasına hazırlanacağız.” dedi.

De Colo, maçtan sonra yaptığı açıklamada, ”Biz, sahada neleri doğru yapabileceğimize daha çok odaklanmış durumdayız. Çünkü sezona istediğimiz gibi başlayamadık. Ama çalışmaya devam ediyoruz. Bu akşam bizim için harika bir galibiyetti. Biz maçı kazandık ve en önemli olan şey buydu. Bu galibiyet takım ve bu sabah çocuğunun doğumu için giden Marko Guduric içindi. Kazanmak harika. Şimdi önümüzdeki maçlara bakacağız.” ifadelerini kullandı.

Jan Vesely ise maçla ilgili şunları söyledi:

”Biz, oyunumuzu oynamaya çalıştık. Her pozisyonda savaşmak istedik. Bugün eksiklerimiz vardı. Marko Guduric bizimle değildi. Biz de onun yerini doldurmaya çalıştık. İkinci yarıda onların hücum ribauntlarını durdurduk. Bence galibiyette kilit nokta buydu. Belki de kariyerimin en iyi maçıydı. Ben elimden geleni yaparak takımıma maç kazandırmak istiyorum. Takımıma elimden geldiğince yardım etmeye çalıştım.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir