Aleksandar Djordjevic: Takımın Yarısı Yoktu Ama Sonuçta Kazandık

Turkish Airlines Euroleague‘in 24. haftasında evinde konuk ettiği Asvel Villeurbanne karşısında 85-76’lık skorla kazanan Fenerbahçe Beko‘da Dyshawn Pierre, Marko Guduric ve koç Aleksandar Djordjevic açıklamalarda bulundu.

Sakat sakat oynayan Guduric, ”İnanılmaz! Guduric diye bağırıyordu taraftarlar, bunu duymak inanılmazdı. En son 2-3 sene önce duymuştum bunu. Korona ve diğer aksilikler yüzünden uzun süre bunu beklemiştim. Bunu duymak çok mutlu edici. Umarım bir sonraki maçta da salon aynı şekilde dolu olur.” dedi.

Maçın adamı seçilen Pierre, ”Zor bir maç olacağını biliyorduk. İlk maçta onlara kaybetmiştik. Playoff yarışında herkes aynı enerjiyle mücadele ediyor ama biz kazanmayı başardık.” diye konuştu.

Djordjevic ise maçla ilgili şunları söyledi:

”Evimizi korumak çok önemli, bunu daha önce söylemiştim. Takımın yarısı sakatlıklar yüzünden burada yoktu ama önemli olan sonuç. Kazandık, oyuncularım harika bir iş çıkardı. Maça başlama şeklimizi beğenmedim ama sonrasında o enerjiyi yakaladık. Pierre’in fiziksel ve sırtı dönük oyunu, savunma özelliği çok önemliydi. Çok fazla süre aldı bugün, biraz yorulacak ve bir sonraki maç için kötü oldu bu ama yapacak bir şeyimiz yoktu.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir