Aleksandar Djordjevic: Ulanovas’ın Üçlükleri Enerjilerini Yukarı Çekti

Turkish Airlines Euroleague‘in 11. haftasında deplasmanda konuk olduğu Zalgiris Kaunas karşısında 86-75’lik skorla kaybeden Fenerbahçe Beko‘da koç Aleksandar Djordjevic açıklamalarda bulundu.

Djordjevic, maçtan sonra ilk açıklamasında, ”Onlara yaklaştığımız anlarda önemli şutlar soktular. Özellikle Ulanovas’la çok önemli üçlükler buldular ve bu da onların enerjisini yukarı çekti. Belki bir savunma, bir hücum aradık sadece. Rakibimizi tebrik ediyorum.” dedi.

Daha sonra FBTV’ye detaylı bir açıklama yapan Sırp koç, şunları söyledi:

“Bizde olmayan bir şeyle oynadılar. Kazanma arzusu, özgüven, maçı kazanma isteğiyle oynadılar. Kalnietis oyunu ilk andan son ana kadar çok iyi yönetti. Ulanovas bazı kritik şutlar attılar biz geri dönmeye çalışırken. Üçüncü çeyrekte biz iyiydik ama bu kritik şutlar bizi geri düşürdü. Onlara yaklaştığımız zaman bu olanlar moralimizi düşürdü. Kritik şutlar attılar. Biz planladığımız şeyleri sahaya koyamadık ikinci çeyrekte. Bazı anlarda oyunumuzda yeri olmayan şeyler gördüm. Hem hücumda hem savunmada… Bu konuyu oyuncularım düşünmeli. Her birinin bireysel olarak sorumlulukları var ve bunu her zaman sahada göstermeliler. Bu kişisel bir oyun değil. Takım oyunu. Bizim hakkımızda. Bu takımı doğru şekilde temsil etmek hakkında. Biz bunu bu akşam yapamadık ve bu yüzden maçı kaybettik.

Bence bu olanların en büyük sebebi bizim kafamızda. İlk başlarda aldığımız 4 mağlubiyet toplam 6 sayı farklaydı. Bu çok benzersiz bir durum. İlk maç Atina’da kaybettiğimizde bu maçın kafamızda uzun süre kalacağını söylemiştim. Euroleague’deki en iyi takımlara karşı çok iyi savaştık, büyük bir arzuyla oynadık ama kötü mağlubiyetler aldık. Kafamızda bunun üstesinden gelemedik. Bunun en iyi tedavisi kazanmak. Biz de bunu yapmak için çalışacağız.

Üzerimizde baskı var. Buna reaksiyon vermeliyiz. Kafamızı toplamalıyız ve neler olacağını göreceğiz. Beraber kalmalıyız, beraber oynamalıyız ve hemen bir galibiyet almalıyız. Beşiktaş‘a karşı deplasmanda zorlu bir maç oynayacağız. İnanılmaz bir fikstür. İki maç haftasından sonra böylesine zorlu bir maç yapacağız. Bunu göz ardı edemezsiniz. Oyuncularım birer makine değil. Sonuçta her zaman teknik, taktik olmuyor. Bazen fiziksel ve mental faktörler de devrede oluyor. Bunu hissedebiliyorsunuz.”

 

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir