Ali Koç: Euroleague’de Final Four İçin Umutluyuz

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç bugün Yüksek Divan Kurulu Nisan Ayı Olağan Toplantısı’nda konuşurken basketbol takımına da değindi.

Ali Koç’un açıklamaları şöyle:

”Dün güzel mücadele ettik. Olympiakos ilk defa sahasında yenildi. Bize nasip oldu. Sezon içinde onlardan iki tane ağır yenilgi aldık. Yatırım yaparsınız, yapılanma yaparsınız, iyi sonuçlar alırsınız ama her şey detayda. Biz bu sene playoff hedefliyorduk, çok şükür girdik. Ama en azından 4 veya 5 olmayı talep ediyorduk. Dördüncülüğü kaybettik. Beşinci olsak Monaco’yla oynayacaktık. Neden Monaco’yu istiyorduk? Çünkü sezonda iki kere yendik ve Monaco’yu daha iyi bir rakip olarak bekliyorduk. Kızılyıldız maçını alsak böyle olacaktı. Fakat ne oldu? 27 saniye kala 3 sayı önde top çaldık, hızlı atak, boş potaya bırakırken bir hata, bir pozisyon –kişiye bağlamayalım- bu şekilde gelişmeseydi 5 sayı, 20 saniye kalmıştı ve belki de biz çok daha büyük umutlarla Final Four’u konuşuyor olacaktık. Yine umutluyuz ama Euroleague’in en iyi takımına karşı oynayacağız.”

”Dün oradaki atmosferi görmeliydiniz. O salondaki taraftar oysa bizde maçlar sessiz geçiyor. Hem hakemi hem bizleri hem takımı hem teknik kadromuzu öyle bir boğuyorlardı ki oradan bu takıma karşı çıkmak büyük başarıdır. Olympiakos şu an en iyi takım, lider bitirdi. 3 yıldır aynı takım, yapılanması ve hocası kuvvetli. Bakalım ne olacak. Ümitliyiz. İnşallah oradan güzel bir sürpriz getirebiliriz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir