Ali Koç: Fenerbahçe Ülkemizde Basketbolun Lokomotifi Oldu

Fenerbahçe Basketbol Müzesi‘nin açılışında konuşan Başkan Ali Koç önemlli açıklamalarda bulundu.

Müze açılışında aynı zamanda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fenerbahçe’nin efsanesi İbrahim Kutluay ve Pero Antic gibi birçok isim katıldı.

Başkan Ali Koç konuşmasında, ”Fenerbahçe, ülkemizde basketbolun lokomotifi oldu ve diğer takımlar da bunun ardından yatırımda bulundu.” dedi.

Ali Koç’un açıklamalarından öne çıkanlar:

“Bir spor kulübü olursunuz ama müze yapmak için başarınız olmaz. Pek çok sporcumuza bugün yanımızda oldukları için teşekkür ederim. Türkiye’nin en büyük spor kulübü olan Fenerbahçe’nin neredeyse 120 yıllık bir basketbol tarihi var.”

“Camia olarak 100. yılda en büyük hedefimiz, alabildiğimiz kadar şampiyonluklar almak. İnşallah önce Allah, sonra sporcularımız ve teknik heyetlerin çalışmalarıyla bu hayalimiz gerçekleşir.”

“Fenerbahçe’nin basketbol vizyonunu baştan aşağıya değiştiren, Fenerbahçe’yi erkeklerde ve kadınlarda en önde kulüp yapan, muhteşem salonumuz için var gücüyle çalışan, Aziz Yıldırım’a, başkanımız Aziz Yıldırım’a teşekkür ederim.”

“Zeljko Obradovic için ayrı parantez açmak istiyorum. Kendisine de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki onun yolu bizlerle kesişti.”

“Başkanlık dönemimde çok acılar çektik. Kadınlarda Euroleague’de 4 kere final oynadık. En acısı, defalarca yendiğimiz bir takıma kendi sahamızda kupa vermek oldu. Bu sene telafi edeceğiz. Kadın basketbol takımı, bu sene bu yönde kuruldu.”

“Kadın basketbolda, futboldaki gibi bir durum var. Resmi şampiyonluklar, sayılmayan şampiyonluklar var. 1998’den bugüne resmi olarak 24 senenin 16 senesinde Fenerbahçe kadın basketbol şubesi şampiyon olmuştur.”

“Ekrem İmamoğlu’nun dediği gibi, bu camia söz konusu Türkiye Cumhuriyeti ise, nasıl bir duruş sergilediğini tarih boyunca göstermiştir. Söz konusu Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk’ün mirası ise, gönlünüz rahat olsun, Fenerbahçe’nin bu duruşu devam edecektir.”

– Ekrem İmamoğlu’nun açıklamaları

Açılışa katılanlar arasında yer alan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise şunları söyledi:

“Bu güzel anda sizlerle olmaktan mutluyum. Bu hafta, özel bir hafta. 29 Ekim’de Cumhuriyet Bayramı’nı kutladıktan sonra 100. yıla coşkuyla yürüyeceğiz. 100. yıl ülkemize ve dünyaya iyi gelecek.”

“Fenerbahçe Cumhuriyet’in asil kurumlarından bir tanesidir. Ülkeye katkı sunan kurumların bilincindeyiz. Fenerbahçe’nin de hem şehrimize, hem de dünyaya spor alanında güzel mesajlar verdiğini biliyoruz. Bu müze de, o mesajlardan biridir.”

“Bugün kalabalık, en yakın zamanda sakin bir ortamda tekrar gelip, detaylarına bakmak isterim. Ali Koç’a ve yönetim kuruluna, emeği geçenlere, şehrimiz adına ilk basketbol müzesi için teşekkür ediyorum. Fenerbahçe Kulübümüze bütün branşlarda nice başarılar.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir