Anadolu Efes BGL’de İkinci Şampiyonluğun Peşinde

Basketbol Gençler Ligi‘nde final karşılaşması 21 Mayıs Pazar günü 18:30’da Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak ve aynı zamanda TBF’nin youtube kanalından da canlı olarak yayınlanacak.

2017-18 sezonundan beri düzenlenen BGL’nin ilk şampiyonu ünvanına sahip Anadolu Efes, rakibi Gaziantep Basketbol’u yenerek ikinci kez mutlu sona ulaşmanın peşinde.

BGL’de 2019’da Banvit, 2021’de Fenerbahçe ve 2022’de ise Gaziantep şampiyon olmuş, 2020 sezonu ise pandemi nedeniyle iptal edilmişti.

– 22’de 22 yaptı

B Grubu’nda 18’de 18 yaparak normal sezonu domine eden Özcan Çakar yönetimindeki Anadolu Efes, çeyrek finalde Galatasaray Nef’i ve yarı finalde ise Beşiktaş’ı 2-0’lık seri sonucuyla elemişti.

– Geniş rotasyon

BGL’de yılın koçu olarak dikkat çeken Özcan Çakar, rotasyonu geniş ve verimli kullanmasıyla biliniyor. Hemen her oyuncusuna sorumluluk vermekten kaçınmayan genç koç, sezon genelinde bunun meyvelerini aldı ve Anadolu Efes farklı kahramanlar çıkartarak sonuca gitti.

– 2006/07’li oyuncular

Anadolu Efes, 2006 ve hatta 2007’li oyuncu kullanımı konusunda da rakiplerinden bir adım öne çıktı. Sezon genelinde Kaan Onat, Deniz Gökpınar, Tufan Baş, Efe Deniz Can, Yağız Uraslı, Cemal Cindoruk, Yaman Alişan ve Salih Altuntaş önemli süreler ve sorumluluklar aldı.

– Yetenek havuzu

Karahan Efeoğlu ve Efe Demirel zaman zaman BSL’de de süre alan oyuncular arasında. Sezonun yükselen değeri Melih Tunca, potansiyelini ispat eden Tolga Kay ve Erbey Paltacı gibi isimlerin yanı sıra, enerjisiyle öne çıkan Baha Korkmaz, Kaan Berk Tarla, Tolga Öz ve Berkay Dönmez gibi oyuncularla yetenek havuzu da epey fark yaratıyor.

– Favori gösteriliyor

BGL’de dominant bir performans ortaya koyan Anadolu Efes, final öncesi favori konumunda ve şampiyonluğa yakın olan taraf. Ancak şunu da unutmamak lazım, kazansınlar ya da kaybetsinler, sezon boyunca yazdıkları hikaye şimdiden alkışı hak ediyor.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir