Anadolu Efes Euroleague’de İlk Galibiyetini Almak İstiyor

Turkish Airlines Euroleague‘in 5. haftasında temsilcimiz Anadolu Efes yarın evinde konuk edeceği Unics Kazan maçıyla birlikte ilk galibiyetini almak istiyor.

21 Ekim Perşembe günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak olan karşılaşma 20:00’de başlayacak ve beIN Sports Haber ekranlarından naklen yayınlanacak.

Anadolu Efes ve Unics Kazan, Avrupa kupalarında bugüne kadar dört kez karşılaşırken, iki ekip arasında oynanan dört karşılaşmada temsilcimiz üç galibiyet ve bir mağlubiyet aldı.

Ergin Ataman: Taraftarımızın desteğini bekliyoruz

“Euroleague’e çok sert bir fikstürle başladığımız için istediğimiz başlangıcı yapamadık. Unics Kazan da geçen hafta İstanbul’da ağır bir mağlubiyet aldı. Biz bu maçı kazanarak çıkışa geçmek istiyoruz. Rakibimizin de bu kez çok daha dirençli olmasını bekliyoruz. Startta kaldık ama geriden yarışa katılsak da herkesi geçip yine ipi göğüsleyecek gücümüz var. Krunoslav Simon ve James Anderson’un yokluğunda yeni oyuncumuz Elijah Bryant’ın sistemin işlemesine ciddi katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Taraftarımızın desteğinin morali düşen takımımıza büyük bir güç ve motivasyon vermesini bekliyoruz…”

Chris Singleton: İşleri tersine çevirmek istiyoruz

“Euroleague’de oynayacağımız Unics Kazan maçı hem bizim için hem de taraftarlarımız için çok önemli bir maç olacak. İşleri tersine çevirmek istiyoruz ve evimiz bunu başlatmamız gereken yer. Unics Kazan iyi bir takım, hücumda ve savunmada bize zorluk çıkaracaklardır. Maçtan galip ayrılmak için en iyi oyunumuzu sergileyeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir