Anadolu Efes Evinde Kızılyıldız’ı Mağlup Etti

Turkish Airlines Euroleague‘in açılış haftasında temsilcimiz Anadolu Efes evinde konuk ettiği Sırbistan‘ın Kızılyıldız takımı karşısında 72-59’la kazandı.

Anadolu Efes, Euroleague’in açılış haftasında evinde hata yapmadı ve sezona galibiyetle başladı.

Maça alışıldık temposunun altında başlayan Anadolu Efes, yeni transferi Will Clyburn’ün etkili performansıyla skorda önde kaldı ve soyunma odasına da 35-34’le gitti.

Üçüncü çeyreğe daha iyi başlayan temsilcimiz, farkı da bir ara çift hanelere götürecek noktaya getirdi. Kızılyıldız, maçın başından itibaren düzeninden çıkmazken, bir şekilde oyunun içinde kalmayı başardı. Anadolu Efes, final periyoduna girilirken skoru 56-50 yaptı.

Son çeyreğin ilk 3 dakikası geride kalırken, Anadolu Efes 11 sayıyla farkı çift hanelere çıkardı ve oyunu biraz daha güvenli alana doğru çekmeye başladı. Kalan sürede kontrolü elinde tutan temsilcimiz, sezona galibiyetle başladı ve taraftarı önünde kazandı.

Anadolu Efes’te Will Clyburn 19 sayı-3 ribaunt, Vasilije Micic 16 sayı-6 asist, Rodrigue Beaubois 10 sayı-4 ribaunt, Amath M’Baye 6 sayı-4 ribaunt, Ante Zizic 6 sayı-5 ribaunt ve Achille Polonara 5 sayı-2 ribaunt yaptı.

Kızılyıldız’da Ben Bentil 13 sayı-4 ribaunt, Jaylen Adams 9 sayı-1 ribaunt, Stefan Lazarevic 6 sayı-2 ribaunt, Nikola Ivanovic 9 sayı-5 asist ve Filip Petrusev 4 sayı-6 ribauntla oynadı.

1. Periyot: 17-14
2. Periyot: 18-20
3. Periyot: 21-16
4. Periyot: 16-9

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir