Anadolu Efes’in Gençleri BGL’de Rüzgar Gibi Geçti

Basketbol Gençler Ligi çeyrek final serileri sonucunda Anadolu Efes, Beşiktaş, Galatasaray Nef ve Gaziantep Basketbol adını yarı finale yazdırmıştı.

Yarı finalde Beşiktaş’la eşleşen Anadolu Efes, çeyrek finalde Gelişim Koleji karşısında seriyi domine etmişti. Efes’in gençleri, henüz ilk maçın ilk çeyreğinde net bir mesaj verdi.

Anadolu Efes, deplasmandaki ilk maçı 107-76 ve evinde ise 90-79’luk skorlarla kazanmıştı.

– Karahan Efeoğlu

107-76 kazanılan ilk maçın yıldızlarından olan Karahan Efeoğlu, 23 sayıyla maçın en skorer oyuncusu olmuş ve 20 verimlilik puanı yakalamıştı. Güçlü fiziği ve çok yönlü oyunuyla dikkat çeken 2004 doğumlu forvet, ikinci maçta ise dinlendirilmişti.

– Mehmet Efe Demirel

Çeyrek finallerin tartışmasız en önemli yıldızlarından olan Mehmet Efe Demirel, pota altındaki dominant performansını ilk maçta 15 sayı-19 ribaunt-5 blok ve 13 dakika süre aldığı ikinci maçta ise 8 sayı-11 ribaunt-5 asistle taçlandırdı. 2005 doğumlu uzun, hırsı ve mücadelesiyle alkış aldı.

– Tolga ve Ozan

Tolga Kay, gerektiği yerde aldığı sorumluluk ve skora verdiği katkıyla önemli bir silah olarak öne çıktı. Ozan Yılmaz ise oyunu ne zaman ve nasıl kurması gerektiği konusunda özellikle ilk maçta ders niteliğinde işler yaptı.

– Baha ve diğerleri

Anadolu Efes, çeyrek final serisi boyunca rotasyonu en verimli kullanan takım olarak öne çıktı. Baha Korkmaz aldığı süreleri iyi değerlendirirken, oyuna giren ve çıkan her oyuncu elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı.

– Koç Murat Mermi

Anadolu Efes’in keyifli basketbolunda koç Murat Mermi’nin de hakkını vermemiz gerekiyor. Efes’in gençleri, ne kadar dominant bir performans ortaya koyarlarsa koysunlar, rakibe gösterdikleri saygıyla da alkış alıyorlar. Bu noktada, oyuncularına bu kültürü aşılayan teknik ekibe ve Anadolu Efes organizasyonuna ayrıca teşekkür borcumuz bulunuyor.

Kemal Erdem
Mail: [email protected]
Instagram: @kemalerdem54

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir