Atahan Altıok; Dış Şutlardaki Başarısı Dikkat Çekiyor!

Basketbol Gençler Ligi‘nde bu sezon Pusulam Koleji Merkezefendi forması altında izlediğimiz 2004 doğumlu 2.01 boyundaki Atahan Altıok özellikle üç sayı çizgisinin gerisinden gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekiyor.

2004 doğumlu forvet, üç sayı çizgisinden %46.3’le oynuyor.

Geride kalan 5 haftalık bölümde maç başına 31.2 dakika süre alan genç oyuncu, 18.0 sayı-8.2 ribaunt-1.0 asist-2.8 top çalma ortalaması yakaladı.

BGL’de bu sezon yeni bir yapılanmayla karşımıza çıkan Pusulam Koleji Merkezefendi’de dikkat çekici isimlerin başında gelen Atahan, hem dış şutlardaki başarısı hem de oyun isteğiyle kendinden söz ettirmeye başladı.

– 6 ve üzeri üçlükle 2 double-double

Sezonun ilk maçında Afyon Belediyesi karşısında 8-12 üç sayı isabetiyle 28 sayı yapan Atahan, aynı zamanda 11 ribauntla alarak günü double-double’la noktalamıştı. Son oynanan Teşvikiye maçında da 6-10 üç say isabetiyle 29 sayı yapan genç oyuncu, yanına 11 ribaunt ekleyerek yine double-double performansı ortaya koydu.

– Boş geçtiği maç olmadı

Üç sayı çizgisinden 19-41’le oynayan genç oyuncu, neredeyse her 2 denemesinden birinde isabet buluyor. Bu sezon 5 maçın tamamında üç sayı isabeti bulan Atahan, maç başına 3.8 üçlük potansiyeli taşıyor.

– İstatistik lideri

Üç sayı istatistiklerinde hem toplamda (19) hem de ortalamada (3.8) zirvede yer alan Atahan, bu sezon sık yer verdiğimiz BGL’nin dikkatle takip edilmesi gereken oyuncuları arasında yer alıyor.

Kemal Erdem
Mail: [email protected]
Insta: @kemalerdem54

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir