Basketbol Gençler Ligi B Grubu’nda 4. Maçlar Geride Kaldı

Garanti BBVA BGL erkekler kategorisi B Grubu’nda 4. hafta bugün oynanan maçlarla birlikte tamamlandı.

Fanus şeklinde organize edilen maçlar, Bolu Koru Otel’in ev sahipliğinde oynanıyor ve karşılaşmalar TBF YouTube’dan naklen yayınlanıyor.

Günün maçlarında Petkim’in genç skoreri Bilgihan Diril 33 sayılık performansıyla öne çıkarken, Emir Eid de verdiği enerjiyle öne çıkan bir başka oyuncu oldu.

Fenerbahçe’nin genç oyun kurucusu Mert Emre Ekşioğlu, takımının seviyesini yukarı çeken mücadelesiyle göz doldururken, sarı-lacivertliler aynı zamanda 4’te 4 yaparak yoluna devam etti.

Öne Çıkan Performanslar

Utku Pelit (Teşvikiye): 19 sayı-4 asist
Ege Eskinazi (Teşvikiye): 16 sayı-4 asist
Batuhan Acar (Telekom): 28 sayı-4 ribaunt
Kutay Güneş (Telekom):: 15 sayı-7 asist

Batuhan Tümkaya (Orman): 21 sayı-12 ribaunt
Mehmet Yakar (Orman): 19 sayı-5 asist
Emre Ekşioğlu (Fenerbahçe): 10 sayı-3 asist
Sayhan Yetkin (Fenerbahçe): 19 sayı-2 ribaunt

Bilgehan Diril (Petkim): 33 sayı-6 ribaunt
Emir Eid (Petkim): 12 sayı-7 ribaunt
Hakan Çakır (Tarsus): 14 sayı-12 ribaunt
Ege Yıldızoğlu (Tarsus): 11 sayı-8 ribaunt

Umut Şener (Galatasaray): 21 sayı-5 ribaunt
Acar Şen (Galatasaray): 15 sayı-3 ribaunt
Alper Karadut (Fethiye): 19 sayı-2 ribaunt
Emir Azdemir (Fethiye): 11 sayı-7 ribaunt

Emre Yosmaoğlu (Darüşşafaka): 15 sayı-6 ribaunt
Efe Sarıca (Darüşşafaka): 13 sayı-10 ribaunt
Mithancan Özalp (Bursa): 19 sayı-7 asist
Ali Efe Işık (Bursa): 15 sayı-7 ribaunt

Toplu Sonuçlar ve Maç Programı

Teşvikiye:81 Türk Telekom:66
OGM Ormanspor:85 Fenerbahçe Beko:105
Aliağa Petkim:74 Tarsus Amerikan Koleji:68
Galatasaray:85 Lokman Hekim Fethiye:58
Darüşşafaka:76 Frutti Extra Bursaspor:67

17 Mart Çarşamba
10.00 Aliağa Petkim-Galatasaray
12.30 OGM Ormanspor-Lokman Hekim Fethiye
15.00 Teşvikiye-Fenerbahçe Beko
17.30 Darüşşafaka-Tarsus Amerikan Koleji
20.00 Frutti Extra Bursaspor-Türk Telekom

18 Mart Perşembe
10.00 Fenerbahçe Beko-Darüşşafaka
12.30 Tarsus Amerikan Koleji-Frutti Extra Bursaspor
15.00 Lokman Hekim Fethiye-Türk Telekom
17.30 Galatasaray-Teşvikiye
20.00 OGM Ormanspor-Aliağa Petkim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir