Basketbol Gençler Ligi’nde Final Programı Belli Oldu

Basketbol Gençler Ligi kızlar ve erkekler kategorilerinde playoff final maçları 21 Mayıs Pazar günü İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak.

BGL kızlar kategorisi finalinde Fenerbahçe ve Botaş karşı karşıya gelecek. Ligde ilk kez finale yükselme başarısı gösteren Fenerbahçe ve ilk şampiyon Botaş arasında oynanacak müsabaka saat 15.30’da başlayacak. Playoff yarı final eşleşmesinde Fenerbahçe, TED Ankara Kolejliler’i 2-0’lık seri sonunda geçerek finale yükseldi. Botaş ise yarı finaldeki rakibi Emlak Konut karşısında seriyi 2-1 kazanarak final vizesi aldı.

BGL kızlar kategorisi final mücadelesinin ardından erkekler kategorisinde şampiyonun belli olacağı karşılaşma oynanacak.

Organizasyonun son şampiyonu Gaziantep Basketbol ve ilk şampiyon Anadolu Efes arasında oynanacak final müsabakanın başlama saati 18.30. Playoff yarı final eşleşmesinde Gelişim Koleji’ni 2-0 geçen Gaziantep Basketbol ve Beşiktaş’ı 2-0’lık seri sonunda geride bırakan Anadolu Efes, adını finale yazdırdı.

TBF YouTube kanalından naklen yayınlanacak olan Basketbol Gençler Ligi kızlar ve erkekler kategorilerinin final müsabaka programı şu şekilde:

21 Mayıs Pazar
15.30 Fenerbahçe–Botaş
18.30 Gaziantep Basketbol–Anadolu Efes

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir