Basketbol Gençler Ligi’nde Statü Değişti

Basketbol Gençler Ligi’nde erkekler ve kızlar kategorilerinde 2022-23 sezonunda TBF Yönetim Kurulu kararıyla statü değişikliği yapıldı.

TBF’den yapılan açıklama şöyle:

”Ülkemizi yasa boğan deprem nedeniyle yarıda kalan Basketbol Gençler Ligi erkekler ve kızlar kategorilerinde takvim sıkışıklığı nedeniyle statü değişikliğine gidildi. Gerçekleştirilen statü değişikliği çevrimiçi toplantıyla kulüplere duyuruldu.

Erkekler kategorisinde; TBF Yönetim Kurulu kararıyla final grubu müsabakaları oynanmadan mevcut normal sezonu sonlandırıp, A ve B grupları çapraz eşleşme olacak şekilde play-off müsabakaları oynanarak sezona devam edilecek.

Play-off eleme turu (A-4-B5/B4-A5), çeyrek final, yarı final ve final müsabakası olarak oynanacak. Play-off eleme turu, çeyrek final ve yarı final müsabakaları kazanılmış iki karşılaşma üzerinden oynanacak. İlk maç normal sezonu üst sırada bitiren takımın sahasında, ikinci müsabaka ise rakip takım sahasında, gerekmesi halinde üçüncü karşılaşma normal sezonu üst sırada tamamlayan takımın evinde oynanacak.

Kızlar kategorisinde; TBF Yönetim Kurulu kararıyla final grubu müsabakaları oynanmadan mevcut sezon sonlandırılıp, A ve B grupları çapraz eşleşme olacak şekilde play-off maçları oynanarak sezona devam edilecek.

Play-off müsabakaları çeyrek final, yarı final ve final şekilde oynanacak. Çeyrek final ve yarı final müsabakaları kazanılmış iki müsabaka üzerinden oynanacak olup, ilk karşılaşma normal sezonu üst sırada bitiren takımın sahasında, ikinci maç rakip takım sahasında, gerekmesi halinde üçüncü müsabaka normal sezonu üst sırada tamamlayan takımın evinde oynanacak.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir