BGL’de 4. Hafta 5 Maçla Başladı

Basketbol Gençler Ligi‘nin 4. haftası bugün oynanan 5 maçla başlarken yarın 3 karşılaşma oynanacak.

Frutti Extra Bursaspor-Anadolu Efes ve Türk Telekom-Tarsus Amerikan Koleji maçları ise 17 Kasım Çarşamba günü oynanacak.

– Ted Kolejliler evinde kazandı

Ted Ankara Kolejliler evinde konuk ettiği Teşvikiye karşısında 75-64’lük skorla kazandı.

Ev sahibinde Özcan Korkut 26 sayı-9 ribauntla maçı tamamlarken, Kerem Sarıaslan 16 sayı-4 asist-9 ribaunt, Can Sayın 14 sayı-5 asist-9 ribaunt ve Kaan Tunç 7 sayı-10 ribaunt yaptı.

Teşvikiye’de Burak Akartuna 13 sayı yaparken, Utku Pelit 12 sayı-10 ribaunt ve Kaan Onkardeş 10 sayı-4 ribaunt yaptı.

– Fenerbahçe’ye Gelişim engeli

Fenerbahçe Beko ilk mağlubiyetini deplasmanda Gelişim Koleji karşısında 60-58’lik skorla aldı.

Gelişim Koleji’nde Emre Girgin 17 sayı-8 ribaunt, Özgür Cengiz 7 sayı-5 ribaunt ve Sarp Acet 11 sayı-2 asist yaptı.

Fenerbahçe’de Efe Emirhan Öztekin 19 sayı-10 ribauntla maçı tamamlarken, Sayhan Yetkin 19 sayı-5 asist ve Baran Aslan 9 sayı-7 ribaunt yaptı.

– Bahçeşehir’den 58 Sayı Fark

Bahçeşehir Koleji evinde konuk ettiği Afyon Belediyesi‘ni 58 sayı farkla 113-55 mağlup etti.

Bahçeşehir Koleji‘nde Ata Ülkü Özben 25 sayı-8 asist-7 ribaunt yaparken, Kuzey Livaneli 19 sayı-13 ribaunt, Ali Kaan Bek 13 sayı-4 asist ve Tyron Efe Bourne 14 sayı-2 top çalma yaptı.

– Büyükçekmece ilk galibiyetini aldı

Büyükçekmece Basketbol ilk galibiyetini FMV Işık Yalovaspor karşısında 89-64’lük skorla alırken Muhammet Ali Güneş oldukça dominant bir performans ortaya koydu.

Büyükçekmece’de Muhammet Ali Güneş, 32 dakika süre aldığı maçı 12-15 şut isabetiyle 29 sayı-7 ribaunt-3 asist-5 top çalmayla tamamladı. Yalovaspor‘da ise Mert Can Yılmam 14 sayı-12 ribauntla double-double yaptı.

– Gaziantep 4’te 4 yaptı

B Grubu’nun zirvesinde yer alan Gaziantep Basketbol deplasmanda konuk olduğı Pusulam Koleji Merkezefendi‘yi 68-43 mağlup etti ve 4’te 4 yaptı.

Gaziantep‘te 11 dakika süre alan İbrahim Yılmaz 10 sayı-2 ribaunt-1 top çalma yaparken, Erdemalp Erdem 11 sayı-3 ribaunt yaptı.

Toplu Sonuçlar

Büyükçekmece:89 FMV Işık Yalovaspor:64
Bahçeşehir Koleji:113 Afyon Belediyesi:55
Merkezefendi:43 Gaziantep Basketbol:68
Ted Kolejliler:75 Teşvikiye:64
Gelişim Koleji:60 Fenerbahçe Beko:58

Maç Programı

11 Kasım Perşembe
13.00 Tofaş-Pınar Karşıyaka
15.00 Galatasaray Nef-Aliağa Petkim Spor
19.00 Darüşşafaka-Beşiktaş JK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir