BGL’de Olaylı Beşiktaş-Pınar Karşıyaka Maçı

BGL‘de Beşiktaş‘ın Pınar Karşıyaka‘yı 72-46 mağlup ettiği maç sonrası yaşanan tartışmalar gündemdeki tazeliğini koruyor.

Maçın sonuyla birlikte bazı tatsız olaylar yaşandı. TBF’nin gözlemci raporuna yansıyan konuların başında ise soyunma odasında dolapların kırıldığı ve Pınar Karşıyaka tarafının agresif bir tutum sergilediği yansıdı. Beşiktaşlı yöneticilerin olayları büyütmek istemediği ve Pınar Karşıyaka yönetimiyle temasa geçeceği ifade edildi.

Beşiktaş yöneticisi Umut Tahir Güneş’in paylaşımı:

”Yer Beşiktaş Akatlar, 72-46 maç kazanıyoruz sadece. Gençler bizim ufkumuz, geleceğimiz, yarınlarımız. Yakıştı mı size Karşıyaka gençleri? Sizi böyle mi karşıladık? Sizler yarının ahlaklı sporcu adayı olduğunuzu böyle mi göstereceksiniz?”

Beşiktaş’ın Videosu

Pınar Karşıyaka cephesi ise iddialara karşılık şunları belirtti:

”Maç öncesi soyunma odasına girildiğinde kırık olan dolapların sonradan kırıldığını iddia ediyorlar.”

”Maç sonrası Beşiktaşlı oyuncular ve staff, KSK soyunma odası kapılarını defalarca yumrukladılar.”

”Maç sonrası centilmenliğe yakışmayacak şekilde Karşıyakalı oyuncuları uğurladılar ve bench önünde tansiyonu yükselttiler.”

”Maç saat 16:00 olmasına rağmen bundan bir gün önceki idmanı önce 09:00’a koymak istediler. Israrlar sonucu ancak 13:30’a alındı. Bir gün önceki idmanda ise 6 numara toplar verildi.”

Pınar Karşıyaka’nın Videosu

– Farklı bitti

Basketbol Gençler Ligi’nde 10. haftanın açılış maçında Beşiktaş evinde konuk ettiği Pınar Karşıyaka’yı 72-46’lık sonuçla farklı geçti.

Beşiktaş bu sonuçla derecesini 5-5 yaparken, Pınar Karşıyaka ise 6-4’e geriledi.

Siyah-beyazlılar, ilk devreyi de 40-25’le geçmişti.

Beşiktaş’ta Yağız Aksu 17 sayı-6 asistle oynarken, Eren Edoğan 9 sayı-4 ribaunt, Ege Borcali 9 sayı-1 asist, Yusuf Gündüz 8 sayı-8 ribaunt ve Berat Berke Tunç 12 sayı-7 ribaunt yaptı.

Pınar Karşıyaka’da Cem Cevizci 9 sayı-2 ribaunt, Emir Bugay 8 sayı-3 ribaunt, Eylem Eminoğlu 9 sayı-7 ribaunt ve Emir Seivğ 5 sayı-5 ribaunt yaptı.

1. Periyot: 26-25
2. Periyot: 14-10
3. Periyot: 15-12
4. Periyot: 17-9

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir