Bitci Türkiye Kupası Kuraları Çekildi

Bitci Türkiye Kupası’nın kura çekimi İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlendi.

TBF Başkan Vekili Ömer Onan kupanın geçen sene Covid-19 sebebiyle yapılamadığını hatırlatarak, “Basketbolseverlerin sevdiği bir organizasyon. Kulüpler yoğun tempolardan geliyor. Birbirinden çekişmeli maçlar olacak. Hepinize başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen kura çekimi sonucunda oluşan eşleşmeler şu şekilde:

15 Şubat Salı
18.00 Gaziantep Basketbol-Galatasaray Nef
20.30 Tofaş-Fenerbahçe Beko

16 Şubat Çarşamba
18.00 Bahçeşehir Koleji-Darüşşafaka
20.30 Anadolu Efes-Pınar Karşıyaka

Bitci Türkiye Kupası Hakkında

Ligin ilk yarısında oynanan karşılaşmalar sonucunda, puan durumunda ilk 8 sırada yer alan; Fenerbahçe Beko, Anadolu Efes, Darüşşafaka, Galatasaray Nef, Pınar Karşıyaka, Bahçeşehir Koleji, Gaziantep Basketbol ve Tofaş, kupada mücadele etme hakkını elde etti.

15-16 Şubat 2022 tarihleri arasında tek maç üzerinden oynanacak çeyrek final müsabakalarının ardından yarı finale kalan ekipler, Dörtlü Final organizasyonu için Bursa’da bir araya gelecek.

18-20 Şubat 2022 tarihlerinde düzenlenecek Dörtlü Final organizasyonunda lig sıralamasında lider olan ekibin çeyrek final eşleşme galibi ile lig dördüncüsünün çeyrek final eşleşme galibi; lig ikincisinin çeyrek final eşleşme galibi ile lig üçüncüsünün çeyrek final eşleşme galibi karşı karşıya gelecek.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir