Dimitris Itoudis: Çok Motive ve Konsantre Olmalıyız

Turkish Airlines Euroleague‘in 26. haftasında yarın evinde Virtus Bologna‘yı konuk edecek Fenerbahçe Beko‘da koç Dimitris Itoudis ve yıldız oyuncu Scottie Wilbekin açıklamalarda bulundu.

3 Mart Cuma günü 20.45’te Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak mücadele S Sport tarafından canlı yayınlanacak.

Karşılaşmayı Ilija Belosevic (Sırbistan), Saso Petek (Slovenya), Rain Peerandi (Estonya) hakem üçlüsü yönetecek.

Fenerbahçe Beko’da sakatlık sorunu yaşayan oyuncu bulunmuyor. 12 kişilik maç kadrosuna teknik ekip tarafından karar verilecek.

Itoudis, ”Yüksek atletizme sahip olan ancak bu özelliklerinin dışında, her pozisyonda yüksek tecrübeye ve basketbol zekâsına sahip bir takımla karşılaşacağız. Tüm maçlarda en üst seviyede mücadele edebiliyorlar. Sonuç olarak Euroleague’de bir zorlu maç daha bizi bekliyor. İlk saniyeden son ana dek çok motive ve konsantre olmalıyız.” dedi.

Wilbekin, ”Partizan’a karşı deplasmanda elde edilmiş önemli bir galibiyetten sonra bu maça çıkıyoruz. Partizan da bizi ilk maçta mağlup etmişti, Bologna’ya karşı da ilk maçta aynı sonucu almıştık. Bu nedenle Partizan maçında olduğu gibi oynamak istiyoruz. Partizan karşısında çok agresiftik ve herkes birlikte hareket etti. Bu maçta da evimizi korumamız için hepimizin motive ve konsantre olması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir