Dimitris Itoudis: Euroleague’in En İyi Takımıyla Oynayacağız

Turkish Airlines Euroleague playoff çeyrek final serisi ilk maçında Yunanistan‘ın Olympiakos takımıyla karşılaşacak Fenerbahçe Beko‘da koç Dimitris Itoudis ve Nick Calathes açıklamalarda bulundu.

26 Nisan Çarşamba günü 21.45’te Barış ve Dostluk Spor Salonu’nda oynanacak mücadele S Sport tarafından canlı yayınlanacak.

Karşılaşmayı Miguel Angel Perez (İspanya), Mehdi Difallah (Fransa), Tomislav Hordov (Hırvatistan) hakem üçlüsü yönetecek.

Üç maç kazanan takımın 19-21 Mayıs tarihlerinde Litvanya’nın Kaunas kentinde düzenlenecek Final Four’a yükseleceği seride ikinci maç, 28 Nisan Cuma günü 21.30’da yine Olympiakos’un ev sahipliğinde oynanacak.

Playoff serisi, 3 Mayıs Salı günü 20.45’te Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’na taşınacak.

Itoudis, ”Organizasyon olarak yeniden playoff’a kaldığımız için gururluyuz. Bu, sezon başındaki hedeflerimizden biriydi. Şu anda Euroleague’deki en iyi ve en tutarlı takıma karşı oynayacağız. İyi basketbol oynuyorlar, organizeler, çok iyi bir koç ekibi ve oyuncuları var. Sakatlıklarımız fazla, bu yüzden görevimiz zor. Maalesef durum bu ama çok kararlıyız. Önümüzdeki iki maçlık seriden ders çıkararak ilerleyeceğiz. Oraya gidip mücadelemizi vermek istiyoruz.” dedi.

Calathes ise ”Olympiakos çok iyi bir takım ve zorlu bir maç olacak. Odaklanmamız ve sahaya ne olursa olsun kazanmak için çıkmamız gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir