Dusko Ivanovic: Burası Euroleague Yaptığınız Şeye İnanmalısınız

Turkish Airlines Euroleague‘in çift maç haftasının ilk etabında evinde Fenerbahçe Beko‘yu 86-68’lik skorla geçen TD Systems Baskonia‘da koç Dusko Ivanovic ve Alec Peters açıklamalarda bulundu.

Ivanovic açıklamasında, ”Bence çok önemli bir galibiyet aldık. İkinci yarıda çeyreğin başında kötü oynadık. Topu dolaştırmadık, top kayıpları yaptık fakat sonuçta maçı çok iyi kontrol ettik. Burası Euroleague, artık bu maçı düşünecek vaktimiz yok, herkes bir sonraki maça odaklanacak. Bu süreçte sabırlı olmalı ve yaptığınız şeye inanmalısınız. Bazen 1 sayı farkla kaybediyor, bazen kazanıyorsunuz, fakat önemli olan devamlılık ve yaptığınız şeye olan inanç.” dedi.

Alec Peters ise maçla ilgili olarak, ”Takım galibiyeti oldu. Basketbolda mesele bu, takım olarak oynamak. Bugün, bu konuda iyi bir iş çıkardık. Kesinlikle kazanmayı hak ettik. Hücumda işler istediğimiz gibi gitti. Üçüncü çeyrekte seri buldular, dördüncü çeyrekte sabırlı oynadık. İstediğimiz şutları bulduk ve çok top kaybı yapmadık.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir