Düzen Böyle Olunca Bazen İyi Olmak Yetmiyor

Türkiye‘de özellikle milli takımlar seviyesinde sadece iyi oynamak yetmiyor.

Sahada ne kadar iyi olursan ol, kendini ne kadar ispat edersen et, taraflı tarafsız herkesin takdirini ne kadar toplarsan topla, arkanda kirli işleri iyi bilen, lobisi sağlam, siyasi rantı güçlü biri olmadığı sürece kadronun dışına itilirsin.

Genç milli takımlarda bileğinin hakkıyla, akıttığı terle, gösterdiği performansla orada olmayı sonuna kadar hak eden oyuncular da var, PR çalışmasıyla bir başkasının hakkına giren de…

TBF’nin resmi sitesi, bugüne kadar BGL’den BSL’ye adım atan hiçbir oyuncu için atmadığı bir tweet’i sadece tek bir kişi için atarsa, orada zaten adaletten bahsetmek saflık olur.

Aman Ali Rıza Bey ağzımızın tadı bozulmasın tarzı eleştiri yapan yerler bunları yazmıyor diye gerçekler ortadan kaybolmuyor…

Bu kirli düzen, göz göre göre geride bıraktığımız BGL sezonunun en iyi guardı Kutay Güneş’i yedi. Kutay’ın arkasında büyük bir camia, lobi, herhangi bir siyasi figür olmadığı ve normal bir aileden geldiği için resmen kıyıma uğradı. Bu çocuğun hakkına girildi, gün gelir bunun hesabı sorulur.

Şimdi aynı tezgah ve dümen U18 Milli Takımı’nda kurgulanıyor.

Fenerbahçe’de sezonu çok iyi geçiren bir oyuncuyu kadronun dışına itme operasyonu 1 haftadır konuşuluyor. O koç ve ekibi, bu kez ateşle oynayabilir. Zira o oyuncu için kurgulanan operasyonu taraftar grupları da biliyor. Bu kez sosyal medyayı epey ayağa kaldırırsınız ve altından zor kalkarsınız.

Hiç kimsenin saltanatı sonsuza kadar sürmez. Padişah düşerse, dalkavukları da aynı akıbeti yaşar. Devran öyle ya da böyle bir gün dönecek, bunların hiç konuşulmadığı, hak edenin hakkını aldığı bir dönem elbet gelecek.

Kemal Erdem
Mail: [email protected]
Instagram: @kemalerdem54

About The Author

One thought on “Düzen Böyle Olunca Bazen İyi Olmak Yetmiyor

  1. Senelerdir çocukların hakkı yeniyor. Her ildeki rezillikler gibi İzmir de de aynı oyunlar dönüyor. Gençlere yazık. Milli takımlara yazık. Çıkarcı odaklar sayesinde iyiler baskete küsüyor, kötüleri de ite kaka oynatmaya çalışıyorlar. İşin altını kazısan ne pislikler çıkacak.
    Böyle gelmiş böyle gidiyor. Balık baştan kokuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir