Ekrem İmamoğlu: TBF Başkanı Dönüş Bile Yapmıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu uzun süredir gündemde olan yeni spor salonu projesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy arasında yıkılan Abdi İpekçi Spor Salonu’nun yerine başlayan yeni inşaat nedeniyle tartışma çıktı.

İBB, yeşil alana zarar vermesi ve hukuka uygun olmayan biçimde düzenlenen ruhsatla başlatılması nedeniyle Abdi İpekçi Spor Kompleksi inşaatını mühürleyip 150 milyon TL para cezası kestiğini duyurmuştu.

İmamoğlu, TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun kendilerine hiçbir şekilde dönüş yapmadığını söyledi ve şunları ifade etti:

”Hidayet Türkoğlu’na dedim ki, ‘Kardeşim ne düşünüyorsunuz burada?’. ‘Başkanım çok güzel bir tesis’ dedi. Yahu gelin anlatın bize. Randevu veriyorum belediye başkanı olarak Basketbol Federasyon başkanına, o gün gelemiyor problemi varmış, bir saat kala haber veriyor. Bir hafta boyunca iki kez arıyorum.”

”Basketbol Federasyonu başkanı o günden beri dönüş bile yapmıyor. Spor bakanına iki defa mektup yazdım. Gelin projenizi bizimle konuşun diye. Gerekçesi yeşil alan değil. Haddinden fazla ticari alan gerekçesi var, projenin başka noktaları var.”

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir