Eksik Fenerbahçe Beko Evinde Real Madrid’e Kaybetti

Turkish Airlines Euroleague‘in 11. haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko evinde konuk ettiği Real Madrid karşısında 85-71’lik skorla kaybetti.

Fenerbahçe Beko bu sonuçla 9-2’ye gerileyerek yine de liderliğini sürdürürken, Real Madrid ise derecesini 8-3 yaptı.

Fenerbahçe’de Nemanja Bjelica, Scottie Wilbekin, Dyshawn Pierre ve Marko Guduric sakatlıkları nedeniyle maçta forma giyemedi.

Özellikle kısa rotasyonunda Wilbekin’in yokluğunu arayan temsilcimiz, Johnathan Motley ve Devin Booker ikisiyle skorda kalmaya çalışırken, konuk ekip zaman zaman farkı çift hanelerde tutarak soyunma odasına 34-46’lık avantajla gitti.

Üçüncü çeyreğe yüksek şut ritmiyle başlayan Real Madrid, bu bölümde ilk dakikalarla birlikte farkı da 20’nin üzerine çıkardı ve skor olarak rahatladı. Fenerbahçe’nin konsantrasyonu ise tamamen kayboldu. Temsilcimiz, final periyoduna girilirken 54-68’le farkı 14’e çekti.

Son çeyrekte Fenerbahçe direnç koymaya çalışırken, bu bölümde çalınan bazı düdükler tribünlerin tepkisini çekti ve Dimitris Itoudis’e de teknik faul geldi. Ataşehir’de hakemlerin yönetimi yoğun tepki almaya devam etti. Temsilcimiz, bu yenilgiye rağmen liderliğini devam ettirdi.

Fenerbahçe Beko’da Johnathan Motley 20 sayı-7 ribaunt, Devin Booker 15 sayı-3 ribaunt, Carsen Edwards 6 sayı-5 asist, Melih Mahmutoğlu 10 sayı-2 ribaunt, Nigel Hayes 5 sayı-2 ribaunt, Nick Calathes 2 sayı-6 asist, Metecan Birsen 4 sayı-2 ribaunt ve Şehmus Hazer 7 sayı-2 asist yaptı.

Real Madrid’te Dzanan Musa 18 sayı-6 asist, Walter Tavares 17 sayı-4 ribaunt, Gabriel Deck 12 sayı-8 ribaunt, Mario Hezonja 9 sayı-7 ribaunt ve Sergio Llull 8 sayı-4 asist yaptı.

1. Periyot: 16-25
2. Periyot: 18-21
3. Periyot: 20-22
4. Periyot: 17-17

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir