Erdem Can: Bu Tip Çirkin İşlere Girmeyeceğiz

Turkish Airlines Euroleague playoff çeyrek final serisi ilk maçında deplasmanda CSKA Moskova‘ya 92-76 kaybeden Fenerbahçe Beko‘da yardımcı koç Erdem Can açıklamalarda bulundu.

Erdem Can’ın açıklamaları şöyle:

“Öncelikle takımımızı tebrik ederim çünkü birçok zorluk yaşamamıza rağmen sahada savaştık. Oyuncularımız bu zorluklara rağmen zihinsel olarak belli bir noktaya kadar savaşmaya hazırdı. Üçüncü çeyreğin sonunda ve son çeyreğin başında yeterince akıllı oynamadık ve biraz ritmimizi kaybettik. Sonuna kadar her pozisyonda savaşmaya hazır olduğumuz sürece hep şansımız olacak ve her zaman en yüksekleri hedefleyen Fenerbahçe organizasyonu olarak o şansın peşinden gideceğiz.”

”İşin can sıkıcı kısımlarından biri, tüm vakaların bir günde olmuyor olması. Birkaç kişide vaka görüldü, ertesi gün başka biri çıktı. Bir sonraki gün birilerinde daha çıktı. Bu da psikolojik olarak can sıkıcı bir durum. Herkese aynı anda olsa kendinizi hazırlayıp yolunuza bakabilirsiniz ama her gün birer birer vakaların çıkması gerçekten kolay değil. Tabii koçumuz Igor Kokoskov’un sonucu da pozitif çıktı. Bu süreçte antrenman yapmayı bıraktık ve sadece bireysel antrenmanlar yapabildik. Uçuştan önce yalnızca tek bir takım antrenmanı yapabildik. Bugün de şut antrenmanı yapıp buraya geldik. Tabii playoff oynuyoruz ve bir noktadan sonra zihinsel sertlik ve hazırlığın da önemli olduğunu biliyoruz.”

”Ahmet Düverioğlu ve Dyshawn Pierre ikilisinden biri Covid-19 geçirdi, diğeri sakatlıktan dönüyor. Biz dürüst davranıyor, hiçbir şeyi saklamıyoruz. Eğer bir oyuncumuzun oynamayacağını söylüyorsak oynamayacaktır. Bu tip çirkin oyunları oynamayacağız. Pierre, Covid-19 geçirdi. Onun durumuna bakacağız ama antrenman yapmadan direkt maça çıkmanın kolay olmadığını biliyorsunuz. Hazır değil ve oynasa bile sınırlı süre alacak. Bence bu yeterince açık. Bu da Fenerbahçe’nin Avrupa’daki ilkelerine uygun.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir