Erdem Can: Seri 2-0 Oldu Artık Önümüzde Tek Bir Yol Var

Turkish Airlines Euroleague playoff çeyrek final serisi ikinci maçında deplasmanda CSKA Moskova‘ya 78-67 kaybeden Fenerbahçe Beko‘da Igor Kokoskov‘un yerine takımın başında yer alan yardımcı koç Erdem Can açıklamalarda bulundu.

Erdem Can, maçtan sonra şunları söyledi:

– Hem bizim oyuncularımıza hem de CSKA‘lı oyunculara sahadaki muhteşem mücadeleden ötürü teşekkür ederim. Zor bir maç olacağını, ilk maçtan daha zor olacağını biliyorduk. İlk yarıda zihinsel olarak bu sertliğe hazır değildik. Bunu doğru şekilde yönetemedik. Savunmada bu bize zarar verdi. İkinci yarıda savunmadaki oyun planımıza daha konsantreydik. Savunmada iyi bir sonuç aldık ama hücumda işler tersine döndü ve doğru kararları alamadık.

– Skor 2-0. Üç maçı kazananın tur atlayacağı seride önümüzde tek bir yol var. İki takıma da teşekkür ederim. CSKA’ya tebrikler.

– Jan Vesely’nin durumunu net bir şekilde bilmiyoruz. Döndüğümüzde belli olacak. 4-5 günlük bir süremiz var ama dediğim gibi bilmiyoruz. Beş günde onu oynamaya hazır hale getirmeye çalışacağız.

– Açıkçası koşullar bizi kısa beşle oynamaya zorladı. Çünkü ilk yarıda rakibimize karşı yavaş kaldık. Maç tempolarının gerisinde kaldık. Bu sebeple sahada daha çabuk olmaya karar verdik.

– İkinci yarıda iyi savunma yaptık, kısa beşle çabukluğumuzu kullandık, baskı yaptık ve ribauntlar için savaşmaya çalıştık. Rakibimiz 12 hücum ribauntu aldı. İlk maçta olduğu gibi kritik hücum ribauntları verdik ve yine aynı şey oldu. Kısa beşle oyunu biraz daha kontrol ettik ama 14 top kaybı playofflar için çok fazla.

– De Colo, o darbeden sonra aynı şekilde oynayamadı ama kırık olduğunu sanmıyorum. Öyle olsa riske edilmezdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir