Ergin Ataman: Atmosfer Çok Zayıf Hayal Kırıklığına Uğradım

Basketbol Süper Ligi playoff final serisi ilk maçında Anadolu Efes evinde konuk ettiği Pınar Karşıyaka‘yı 82-78 mağlup ederken koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, maçtan sonra şunları söyledi:

”Kritik bir galibiyet çünkü iyi oynamadık. İlk yarıda istediğimiz oyunu oynadık, kontrol bizdeydi. Ama ikinci yarı iyi oynayamadık. Karşıyaka’nın alan savunmasına karşı boş atışları kaçırdık, böyle olunca da özellikle Errick McCollum’ın çok zor isabetleriyle devreye girdiler ve maçı alacak noktaya getirdiler. Sonrasında içeriye atak edince maçı kırmayı başardık.”

”İyi oynamadığımız bir günde, iç saha maçını playoff’ta kazanmış olmak bizim için önemliydi. Şimdi ikinci maça bakacağız. Daha iyi oynamamız lazım, atmosferin daha iyi olması lazım. Final maçı oynuyoruz ama atmosfer çok zayıf, hayal kırıklığına uğradım. Seri devam ediyor, sadece 1-0 öndeyiz.”

”Biraz daha rotasyonu kullanacağız. Aslında ikinci devre biraz yapmak istiyorduk ama özellikle Furkan Haltalı’nın kaçırdıkları şutlardan sonra sonuçta bu bir playoff maçı, fazla tahammül edemiyorsunuz.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir