Ergin Ataman: Bizim İçin İyi Bir Hafta Olmadı

Turkish Airlines Euroleague‘in 17. haftasında evinde konuk ettiği Asvel Villeurbanne karşısında 78-72’lik skorla kazanan Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, maçtan sonra şunları söyledi:

”Çok iyi bir basketbol oynadık diyemem. İkinci devrede, özellikle son çeyrekte agresif bir savunma yaptık. Top kayıplarını sınırladık, ilk devrede 8 top kaybı yapmıştık. İkinci devrede sadece 4 top kaybı yaptık ve onların top kaybı yapmasını sağladık.”

”Nando De Colo’ya karşı ikili oyun savunmasında Bryant Dunston’ı kullandık. Son bölümde ritmimizi bulduk. Bizim için zor bir maç oldu. Asvel, her zaman mücadele eden, savaşan bir takım. Son bölümde savunmamızla işi değiştirdik. Micic, son çeyrekte istediklerini yapabildi ve maçı kazandık.”

”Umarım önümüzdeki hafta daha hazır hale geliriz. Bizim için iyi bir hafta olmadı. Sakatlıkları olan oyuncularımız var ve iyi çalışamadık. Bu hafta performansımız iyi değildi ama gelecek hafta daha iyi bir basketbol oynayacağız. Valencia’da ve Barcelona’da böyle bir atmosferde oynamayacağız, daha farklı olacak, buna hazır olmalıyız.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir