Ergin Ataman: Boş Atışları Kaçırmasak Rekor Kırabilirdik

Turkish Airlines Euroleague‘in 29. haftasında evinde konuk ettiği Zalgiris Kaunas‘ı 89-62’lik skorla geçen Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman, Shane Larkin ve Vasilije Micic açıklamalarda bulundu.

Ataman açıklamasında, “Oyuncularımı tebrik ederim. Bir kez daha harika oynadık, yüksek mücadele verdik, savunmada çok iyiydik. Çok fazla boş atış kaçırdık. Bunları kaçırmasak belki de rekorumuzu kırabilirdik. Mükemmel savunma yaptık ve mükemmel takım oyunu oynadık. Bizim için iyi bir galibiyet. İkili averajı da aldık. Yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

Micic, maçtan sonra yaptığı açıklamada, “Bu kadar farklı kazandığımızı fark etmedim bile. Ama en önemli nokta, sahaya adım atan her oyuncumuz katkı verdi. Bu agresifliğimizi ve konsantrasyonumuzu her maç sürdürmek bizim için önemli. Bu maçı unutmalıyız ve bir sonraki maçımıza odaklanmalıyız. Haftaya da çok zorlu maçlarımız var. Biz çok iyi bir takımız ve çok yetenekli oyunculara sahibiz. Bugün bunu gösterdik. Bir oyuncu gününde değilse diğeri çıkıp sahne alıyor. Umarım böyle devam ederiz.” diye konuştu.

Larkin ise açıklamasında, “Çok iyi hissediyoruz. Son zamanlarda çok iyi oynuyoruz. Çok güzel galibiyetler aldık. Bu sezon en iyi seviyemize çıktık. Bu iyi oynamak için en önemli zaman. Birçok insan sezon başında bizi sorgulamıştı ama artık her akşam sahaya çıkıp kim olduğumuzu kanıtlıyoruz. Hücumda pozisyon yaratabilen çok oyuncumuz var. Bizi savunmak çok zor. Şu anda üst seviyede oynuyoruz. Bunu devam ettirip, performansımızı sürdürmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir