Ergin Ataman: Bu Bir Playoff Maçı Fark Önemli Değil

Turkish Airlines Euroleague playoff çeyrek final serisi ilk maçında Real Madrid‘i 90-63’lük skorla geçen Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman, Sertaç Şanlı ve Vasilije Micic açıklamalarda bulundu.

Ataman maçtan sonra yaptığı değerlendirmede, ”Maçın başında rakibimizin 8-0’lık seri bulduğu iki dakikalık süreçte korkunç savunma yaptık. O kısım hariç mükemmel savunma yaptık. Şutlarını çok iyi zorlaştırdık, ikili oyunları kolay oynamalarına izin vermedik ve ribauntları kontrol ettik. İlk yarıda da kendi basketbolumuzu oynadık ama boş şutları kaçırdık. İkinci yarıda şutlarımızı da sokunca sayı farkını yakaladık ve daha özgüvenli oynadık. Elbette bu bir playoff maçı. 1 sayı veya 27 sayı fark olması önemli değil. Skor 1-0. Perşembe günkü maça hazırlanacağız.” dedi.

Sertaç ve Micic’in açıklamaları ise şöyle:

Sertaç Şanlı: Playofflara böyle bir galibiyetle başlamak güzel fakat sadece tek maç oynadık. İkinci ve üçüncü maçlarda savunmayı böyle tutarsak Final Four’a gideceğimize eminim. Savunmamdan ötürü harika hissediyorum ama takım olarak kazandık. Bunu takım olarak başardık. İkinci maçta da aynı şekilde oynamalıyız.

Vasilije Micic: İyi hissediyorum. Maç sonunda bir kaza oldu, ben tam göremedim ama durumuma bakacağız. Umarım iyiyimdir. Maçın başında iyi oynamadım. Mücadele ettim ama bazı şutlar kaçırdım. Bu da oyunun parçası tabii. Bugün özellikle muazzam bir maç çıkaran Rodrigue Beaubois gibi harika oynayan oyuncularımız vardı ama zaten tüm sezon kalitemiz bu oldu. Fakat skor 1-0. 1 sayı da olsa fark, 50 sayı da olsa durum aynı. Skor 1-0. Bunu unutup bir sonraki maça hazırlanmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir