Ergin Ataman: Bu Şekilde Euroleague Nasıl Devam Eder Bilemiyorum

Turkish Airlines Euroleague‘in çift maç haftasının ilk etabında evinde konuk ettiği Kızılyıldız‘ı 86-72’lik skorla geçen Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman ve Shane Larkin açıklamalarda bulundu.

İsrail’de oynanması planlanan Maccabi Playtika maçının ertelenmesiyle ilgili olarak bir açıklama yapan Ergin Ataman, ”Gerçekten anlam veremiyorum. Bir ülke hava sahasını kapatıyor ve biz oynayamıyoruz. Maccabi takımı şu an burada. Ben illa Sinan Erdem’de oynansın demiyorum. Türkiye’de başka salonlar da var. Bu şekilde Euroleague nasıl devam edecek bilemiyorum. Bu maçı bir daha ne zaman oynayacağız bilemiyorum. Çok büyük bir adaletsizlik var.” diye konuştu.

Ataman, maçtan sonra yaptığı değerlendirmede, “İyi basketbol oynadık. Özellikle de ilk yarıda kusursuz oynadık. Üçüncü çeyrekte de aynı şekilde devam ettik. Son beş dakikaya kadar böyleydi ama son beş dakikada oynamayı bıraktık. Bu iyi değil ama net bir galibiyet oldu. Büyük bir fark da vardı. Çok iyi savunma yaptık. Hücumda çok agresiftik, topu iyi dolaştırdık ve paylaştık. Neticede çok iyi basketbol oynadık.” dedi.

Larkin ise maçla ilgili olarak, “Geçen hafta Zenit karşısında maça çok yavaş başladık ve rakibimiz ilk çeyrekte farkı yakaladı. İlk yarıyı 20 sayı farkla geride kapatmıştık. Burada o yüzden ilk yarıda bir etki bırakmak, sahaya güçlü çıkmak ve agresif oynamak istiyorduk. Bunu da yaptık. İyi hissediyorum. Uzun bir sezon oluyor ama her gün daha iyiye gidiyorum. Takım olarak daha iyiye gitmeye, gelişmeye ve ulaşmak istediğimiz noktaya geri dönmeye çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir