Ergin Ataman: Çift Maç Fikstüründe Bu Anlaşılır Gibi Değil

Turkish Airlines Euroleague‘in 15. haftasında yarın evinde Olimpia Milano‘yu konuk edecek Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman ve kaptan Doğuş Balbay açıklamalarda bulundu.

Ataman, açıklamasında fikstüre değinirken, “Olimpia Milano çok tecrübeli yıldız oyunculardan oluşan ve bu sezon takım kimyası çok iyi kurulmuş olan bir takım. Ettore Messina, Turkish Airlines Euroleague’in en tecrübeli ve başarılı koçu. Ona karşı oynamak hem çok zor hem de çok zevkli. Kazanmak için mutlaka üst düzey enerjiyle oynamalıyız. Sıralama açısından çok önemli bir maç. Euroleague çift maç haftası fikstüründe, bizim maçtan bir gün önce Moskova’dan dönüp, üç gündür İstanbul’da olan Milano takımıyla iç saha maçı yapacak olmamız ise anlaşılır gibi değil.” dedi.

Doğuş Balbay ise karşılaşmayla ilgili, “Maalesef son bir kaç haftadır istediğimiz düzeyde basketbol oynayamıyoruz. Hedeflerimize ulaşmak için daha iyi oynamamız ve mücadeleyi hiç bir zaman bırakmamamız gerektiğinin farkındayız. Takım olarak koçlarımızla toplantıda bu durumu analiz ettik. Önümüzdeki maçlarda daha iyi olacağımız inancındayız.” şeklinde konuştu.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak olan karşılaşma 20:30’da başlayacak ve beIN Sports Haber ekranlarından naklen yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir