Ergin Ataman: Çok İyi Karakter Gösterdik

Turkish Airlines Euroleague‘in çift maç haftasının ikinci etabında deplasmanda Khimki Moskova‘yı 105-77 mağlup eden Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman ve Krunoslav Simon açıklamalarda bulundu.

Ataman, maçla ilgili değerlendirmesinde, ”Çok iyi karakter gösterdik. Bu bizim için çok önemliydi çünkü Salı günü kötü bir mağlubiyet almıştık. Bugün takımım gücünü ve karakterini gösterdi. Çok iyi basketbol oynadık. Hücumda 25 asist yaptık. Savunmada Doğuş oynamaya başladıktan sonra Shved’i durdurduk. Larkin ve Doğuş topa baskıyı çok iyi yaptı. Onların hücumunu durdurduk. Bu akşam etkileyici bir maç oynadık. İlk çeyrekteki molada oyuncularımla konuştum. Khimki, Euroleague’deki en iyi hücum takımlarından birisi. Savunma yapmalıydık. Oyuncuları değiştirdik. Larkin ve Doğuş’u oyuna alıp guardlara baskı yaptık. Maçın başlarında Shved’e tuzak savunması yaptık ama onlar bunu iyi kullanıp Monroe’ya pas indirdiler. Biz de stratejimizi değiştirdik ve daha iyi savunma yaptık. Oyunun kontrolünü de ele aldık.” dedi.

Simon maç sonrası açıklamasında, ”Güzel bir galibiyet. Devre arasında söylediğim gibi savunmada daha iyi oynamamız kilit nokta olacaktı ve biz de öyle yaptık. Çok sayı atabilen ve iyi hücum edebilen oyunculara sahibiz. Sonuç olarak bizim için kolay bir maç oldu ve kazandığımız için mutluyum. Kendi performansım da iyiydi. İlk basketi bulduğum andan itibaren iyi hissettim.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.