Ergin Ataman: Euroleague Tarihindeki En İyi Akşamdı

Turkish Airlines Euroleague‘in çift maç (27-28) haftasının ikinci etabında evinde konuk ettiği CSKA Moskova‘yı 100-70’lik skorla geçen Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman ve Vasilije Micic açıklamalarda bulundu.

Ataman, maçtan sonra yaptığı değerlendirmede, ”Bu maçı taktiksel olarak analiz etmekten ziyade ben oyuncularımla gurur duyuyorum. Onur mücadelesi verdiler. Sezonun ilk yarısında Moskova’daki maçta onlar hiç durmamışlardı, ki doğru olan da buydu. 35 sayı farkla maçı kaybetmiştik. Korkunç bir maçtı. Bugünse maçı kazanmak için geldik, mükemmel oynadık. 33 sayılık fark yakaladık, neredeyse 35’i yakalıyorduk. Mükemmel karakter gösterdik, mükemmel basketbol oynadık. Agresifliğimiz, hücumda oynadığımız basketbol, her şey mükemmeldi. Belki de kulübüm adına Euroleague tarihindeki en iyi akşamdı. Şampiyonluğa oynayan bir takıma karşı böyle bir galibiyet aldık. Gücümüzü gösterdik ama böyle de devam etmeliyiz.” dedi.

Micic ise açıklamasında, ”Moskova’da ne olduğu aklımızdaydı ve o maçtan çok şey öğrendik. CSKA Moskova bana göre Avrupa’nın en iyi takımlarından birisi ve çok yetenekli oyuncuları var. Ama biz hem hücumda hem de savunmada kendi yüksek potansiyelimizi gösterdik. Bence sahaya çıkıp savunmada agresifliğimizi gösterince rakiplerimize mesaj veriyoruz. Bazı hatalar yapıyoruz, bu normal ama galibiyete arzunuz olunca bunları kapatıyorsunuz. Rodrigue Beaubois maçın başında topu çalıp skor bulduğunda bu enerjiye sahip olduğumuzu hissettim. Bu da bizim için önemliydi.“ ifadelerini kullandı.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir