Ergin Ataman: Final Four’a Şampiyon Olmaya Gidiyoruz

Turkish Airlines Euroleague‘de şampiyonluk hesapları yapan Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, Euroleague’in resmi sitesine açıklamalarda bulunurken, bu sezon şampiyon olmak istediklerini belirtti.

Ergin Ataman’ın sözlerinden öne çıkanlar şöyle:

”Final Four’da Anadolu Efes‘in alacağı herhangi bir sonucun bu yılı başarılı ya da başarısız kılacağını düşünmüyorum. Efes, Euroleague’de son üç yılın en başarılı takımı. Bu sezon playoff’lar da çok rekabetçiydi. Üç seri son maça gitti. Final Four da çok rekabetçi olacak ama kazanmak istiyoruz. Rekabetçi olacak ama Final Four’u kazanacağız.”

”Artık daha tecrübeliyiz. 2019 yılında Final Four oynadığımızda herkes bizim o sezonun sürpriz takımı olduğumuzu düşündü çünkü bir önceki yılı son sırada bitirmiştik. Bu yıl bizim için her şey farklı. Çok deneyimliyiz. Birbirimize inanıyoruz ve Final Four’a şampiyon olmaya gideceğiz. Tamamen farklı bir psikolojimiz var.”

”Normal sezonun son maçları ve playoff’larda CSKA‘nın denge bulduğunu gördüm. Sezon içerisinde çok etkili olmayan Will Clyburn, Toko Shengelia, Daniel Hackett gibi oyuncular artık çok etkili ve çok daha iyi savunma yapıyorlar. Şampiyon olacağımıza inanıyoruz ama CSKA‘ya da saygımız sonsuz. Çok zor, çok sert bir maç olacağını biliyoruz.”

”Bence bu kulüp artık bir şampiyonluk kazanmayı hak ediyor. Şampiyonluk zamanı geldi. Umarım bu şampiyonluğu bu yıl bu takıma kazandırabilirim. Benim için basketbol hayatımın en güzel anı olur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir