Ergin Ataman: Hücum Çok İyiydi Ama Kilit Nokta Savunmamızdı

Turkish Airlines Euroleague‘de çift maç haftasının ikinci etabında evinde Khimki Moskova‘yı 99-60’lık skorla geçen Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman, Shane Larkin ve Sertaç Şanlı açıklamalarda bulundu.

Ataman açıklamasında, “Çok iyi basketbol oynadık. Khimki savunmada problemli bir takım. Maçın öncesinde bunu konuşmuştuk. Topu iyi dolaştırıp, alan yaratıp ekstra pasları yaptığımızda çok rahat pozisyonlar bulduk. Hücumda göz kamaştırıcıydık. Ama kilit nokta savunmamızdı. Shved maça çok aktif başladı ama Doğuş Balbay önderliğinde onu durdurduk. Shved’i durdurduğunuzda Khimki çok problemli oluyor. Kolay basketler bulup farkı açtık ve son çeyrekte genç oyuncularımızla oynadık.” dedi.

Maçın iyilerinden biri olan Larkin de, “Sahada çok iyi hissediyoruz. Birkaç maç üst üste kazandık. Ritmimizi geri kazanmaya başladığımızı hissediyorum. Bu şekilde sıkı mücadele etmeye ve birlikte oynamaya devam edip doğru yönde adımlar atmalıyız. Devrede çok doğru ayarlamalar yaparak savunmada vidaları sıktık ve onlara baskı yaptık. Sonra da açık sahada tempolu oynuyoruz. Böyle oynadığımızda bizi durdurmak zor. Umarım bu şekilde devam edip galibiyetler almayı sürdürürüz. Ben iyi hissediyorum. Ama bu uzun bir sezon. Adım adım gitmeliyiz. Çabalamaya devam edeceğiz ve neler olacağını göreceğiz.” şeklinde konuştu.

Maçın yıldızlarından biri olan Sertaç ise yaptığı değerlendirmede, “Takım arkadaşlarıma teşekkür ederim. Beni sürekli müsait pozisyonlarda buluşturdular ve çok güzel pozisyonlar hazırladılar. Bana sadece skor bulmak kaldı. Bizim için çok iyi bir galibiyet. Bu şekilde devam etmek istiyoruz. İkinci yarıda savunmamızı geliştirdik. Bu en kritik noktaydı. Toplar çalıp kolay sayılar bulduk. Maçın başında hedefimiz de buydu. İkinci yarıda bunu daha iyi yaptık ve güzel bir galibiyet aldık“. ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir