Ergin Ataman: İtalya Ligi’nde Oynasaydık Belki Şampiyon Olurduk

Turkish Airlines Euroleague‘in 32. haftasında evinde konuk ettiği Virtus Bologna‘yı 86-67’lik skorla geçen Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, maçtan sonra şunları söyledi:

”Ne söyleyebilirim ki, basketbol oynamanın doğru yolunu bulduk. Belki biraz geç oldu ama bunu göreceğiz. Bu sezon İtalyan takımlarına karşı 4 maç oynadık ve 4’ünü de kazandık. İtalya Ligi’nde oynasaydık belki şampiyon olacaktık. Ama tabii diğer takımlara karşı çok fazla maç kaybettik. Son saniyelerde, uzatmalarda maçlar kaybettik.”

”Elbette playoff’larda oynamak istiyoruz. Koç arkadaşlarım, playoff’larda bizimle oynamak istemiyorlardır ama şansımız çok değil. Önümüzdeki 2 haftaya bakacağız.”

”Sezonun başında çok yüksek bir baskı vardı. Üst üste üçüncü şampiyonluk konusunda medya, taraftarlar, kulüp… Ama tabii 6-7 maçı son toplarda kaybettik. Bu da üzerimizdeki baskıyı arttırdı. Özellikle Larkin sezon başında hiç oynamadı. Micic, 6 hafta sakattı. Artık her şey elimizde değil, oyuncular biraz daha rahatlamış olabilir ama sorun yok, bu sezon da böyle geçiyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir