Ergin Ataman: Maalesef Geçtiğimiz Sezonki Gibi Değiliz

Turkish Airlines Euroleague‘in 14. haftasında deplasmanda CSKA Moskova‘ya 100-65’lik skorla kaybeden Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman açıklamasında, ”Böylesine bir maçı analiz etmek çok zor. Maça iyi başlayamadık. İkinci çeyrekte oyunu dengeledik. Fakat bu devrenin son iki dakikasına kadar sürdü. Bu son iki dakikada kontrolü kaybettik. Soyunma odasına 13 sayı farkla geride girdik. Üçüncü çeyreğe de çok kötü başladık ve pes ettik. Takımımı son üç yılda ilk kez pes etmiş şekilde gördüm. Ama ağlayacak zamanımız yok. İki gün sonra bir maçımız daha var. Takım içinde neler olduğunu analiz edeceğiz ve Perşembe günkü Milano maçına hazırlanacağız. CSKA Moskova’yı tebrik ederim. Hücumda çok iyilerdi. 100 sayı attılar ki bu da çok iyi bir basketbol oynadıklarını gösteriyor.” dedi.

Tecrübeli koç, ”Bu yıl ne yazık ki geçtiğimiz yıl gibi değiliz. Maçtan önce kazanacağımıza inandığımızı göremedim. Kaybetmemizin sebebi de buydu. Skorerlerimiz kendi skorlarını bulamadı. Shane Larkin ne yazık ki ritmini bulamadı. Sakatlığından dolayı hazırlık döneminde yoktu. Takıma geç katıldı. Geldikten sonra da korona oldu ve yine bir süre oynayamadı. Şu anda ne yazık ki oyun ritmini tamamen kaybetti. Kazanan bir oyuncu için bu durum çok zor. Tüm şutlarını kaçırdı ve zihinsel olarak düştü. Onu da anlayabiliyorum. Kolay bir durum değil. Ancak bu durum bizim için büyük bir problem.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.