Ergin Ataman: Micic’in 8-9 Metreden Üçlük Denemesi Kabul Edilemez

Turkish Airlines Euroleague‘de çift maç haftasının ikinci etabında deplasmanda Olimpia Milano‘ya 75-71’lik skorla kaybeden Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman sert açıklamalarda bulundu.

Euroleague’in son şampiyonu Anadolu Efes, sezona istediği başlangıcı yapamazken, ilk 4 maçını da kaybetti.

Ataman, maçtan sonra şunları söyledi:

“Oyuna değişik bir stratejiyle başladık. Üç uzun oyuncuyla, son üç maçını kazanmış iyi bir durumda olan Milano’nun sistemini zorlamayı denedik. İlk başlarda bu stratejide başarılı olduk. Hücumda boş şutları kaçırmaya başladık ve son 3-4 dakikada üç kısalı oyunumuza dönünce, savunmada sorun yaşadık ve ilk yarıyı altı sayı önde kapattılar. İkinci yarıda oyunda kalmak adına savaştık, oyuna geri döndük. Savunmada bence bu akşam iyi bir oyun oynadık ama hücum olarak, özellikle üç kısa oyuncumuz dış atışlarda başarılı olamadı.”

“Larkin, Micic ve Beabouis’yla denediğimiz 14 üç sayılık atışta iki isabet bulduk. Soyunma odasında da son çeyrekteki hücumlarımızın kabul edilemez olduğunu söyledim. Micic’in 8-9 metreden üç sayı denemesi açıklanamaz ve kabul edilemez. Ayrıca Singleton’ın da 27 dakika sahada kalıp, bir ribauntunun bile olmaması benim için eleştiri sebebi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir