Ergin Ataman: Milano ve Ettore Messina’yı Çok Takdir Ediyorum

Turkish Airlines Euroleague‘in 31. haftasında evinde Olimpia Milano‘yu konuk edecek Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman ve Ante Zizic açıklamalarda bulundu.

28 Mart Salı günü, Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak olan karşılaşma 20:30’da başlayacak ve S Sport ekranlarından naklen yayınlanacak.

Ataman, maç öncesi açıklamasında, “Olimpia Milano ve Ettore Messina’yı çok takdir ediyorum. Geçmişteki en güzel günlerinde de bu sezon en zor anlarında da birlik oldular, takım oldular ve kaostan çıkmayı başardılar. Son haftaların en formda takımı onlar. Alışık olmadığımız bir ortamda sadece maçı kazanmayı düşünmeli ve bunu başarmak için de sahadaki mücadelemiz ve performansımızla bunu hak etmeliyiz. Shabazz Napier’i iyi savunmalı, Billy Baron’un perde çıkışı şutlarını durdurmalı ve pota altında Brandon Davies, Nicolo Melli ve Johannes Voigtmann gibi hücum potansiyeli yüksek uzunlara dikkat etmeli ve tempolu oyun için ribauntları kontrol etmeliyiz.” dedi.

Ante Zizic ise karşılaşmayla ilgili şöyle konuştu:

”Olimpia Milano son dönemde çok iyi durumda. Zor bir maç olacak. Geçen hafta Berlin’de beklenmedik bir mağlubiyet aldık. Playoff umutlarımızı sürdürmek için kalan tüm maçları kazanmak istiyoruz.”

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir