Ergin Ataman: Muazzam Bir Mücadele ve Savunma Vardı

Turkish Airlines Euroleague‘in 25. haftasında temsilcimiz Anadolu Efes evinde konuk ettiği Olympiakos‘u 76-53’lük skorla geçerken maçtan sonra Ergin Ataman ve Shane Larkin açıklamalarda bulundu.

Ataman açıklamasında, ”Aslında maça iyi başlamadık. Hücumda birçok hata yaptık. Fakat ilk yarı boyunca set hücumlarını çok iyi savunduk. İkili oyunları iyi savunduk. Sloukas ve Spanoulis’e devrilen oyuncular üzerinden kolay sayı imkanını hiç tanımadık ve neticede ikinci çeyrekte değişmeli savunmaya hücum etmenin yolunu bulduk. Penetreler yaptık, topu çok iyi paylaştık. İkinci yarıda da aynı şekilde devam ettik. Mükemmel savunma yaptık. Bu akşam belki de Euroleague’de bu sezonki en iyi savunmamızı yaptık. Hücumda birçok boş şut kaçırdık, üçlük kaçırdık. Kimse yokken şutlar kaçırdık. O sebeple çok sayı atamadık, kendi skorumuzu bulamadık ama muazzam bir mücadele, muazzam bir savunma gösterdik.” dedi.

Larkin ise, ”Daha konsantre ve yoğun bir şekilde oynamamız gerekiyordu ikinci çeyrekte. İlk çeyrekte savunmada çok yumuşak başlamıştık, rakibimiz geçiş oyununda çok sayı buldu fakat savunmaya konsantre olunca hücumda da ritmimizi bulduk. Sonra da daha iyi oynamaya başladık. Bu büyük bir galibiyet oldu. Şu anda her maç önemli, özellikle de bulunduğumuz noktadan ötürü. Burada iyi bir takıma karşı çıkıp evimizde kazanmak, aradan böyle dönmek güzel.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir