Ergin Ataman: Şikayet Ettim Ama Hakemlere Kötü Bir Şey Demedim

Turkish Airlines Euroleague‘in 30. haftasında deplasmanda Bayern Münih‘e 80-79 kaybeden Anadolu Efes‘te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Ataman, hakemlerle ilgili tepkisi hakkında, “Aslında o tepkim iki pozisyon içindi. Çünkü son anlarda bize karşı bir faul çalındı, diğer faul ise Shane Larkin’in pozisyonunda çalınmadı. Bu sebeple tepki gösterdim ama normal bir reaksiyondu çünkü maçı son topta kaybettik. Son 10 saniyede bence faul olmayan bir faul çalındı aleyhimize. Daha sonrasında Larkin’in pozisyonunda bence bir itme var. Kararlardan şikayetçi oldum ama hakemler böyle karar verdi. Buna saygı duymalıyız. Şikayetim oldu ama hakemlerle ilgili kötü hiçbir şey söylemedim. Sadece o pozisyonlarla ilgili şikayetim oldu.” dedi.

Tecrübeli koç, maçla ilgili yaptığı değerlendirmesinde, “Öncelikle Bayern Münih’i tebrik ederim. Bizim normal oyunumuzu durdurdular. İlk kez 15 top kaybı yaptık. Bence bu, bizim için maçta kilit nokta oldu. Özellikle üçüncü çeyreğin sonundaki hücumları çok iyiydi. Onlar için iyi bir maçtı. Biz bu akşam kendi basketbolumuzu oynayamadık. Fakat bunun sebebi, Bayern’in çok akıllı ve iyi bir savunma yapmış olması.” ifadelerini kullandı.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir