Ergin Ataman Yunanistan’da Gündeme Oturdu

Panathinaikos‘un koçluğuna Ergin Ataman‘ın resmen gelmesi Yunanistan basınında büyük yankı uyandırdı.

Ergin Ataman yönetimindeki Panathinaikos, ilk takviyesini Fenerbahçe’den yaptı ve Kostas Antetokounmpo’yu iki yıllığına renklerine bağladı.

Yunanistan basını, Ataman’ın gelişini manşetlere taşırken, tecrübeli koça övgüler yağdırdı.

Sportal.gr spor haberleri portalı, “Anadolu Efes’i 2017’de üstlenmeden önce Gregg Popovich’in yanında edindiği tecrübe Türk antrenörün karakterini belirledi ve oyuncularını idare şeklini değiştirdi.” ifadelerine yer verdi.

Ergin Ataman’ın Panathinaikos’u Avrupa’nın elitleri arasına döndürme görevini üstlendiğini belirten haberde, Ataman’ın Anadolu Efes’in başındaki 5 yılı için “Euroleague’in açık ara farkla en başarılısı!” yorumu yapıldı.

Ataman’ın Anadolu Efes’te son derece başarılı bir antrenörlük dönemi geçirdiğini vurgulayan spor haberleri portalı gazzetta.gr, Ataman’ın 2020-21 ve 2021-22 sezonlarında Euroleage’de edindiği başarıya dikkati çekti.

Proto Thema gazetesi, Ataman’ın OAKA stadındaki atmosferin kendisini etkilediğine ilişkin açıklamalarını başlığına taşıdı.

Transfer haberine geniş yer ayıran sport.24 spor haberleri portalı ise “Panathinaikos’un mükemmel bir takım oluşturmak için sadece büyük isimlerle konuştuğunu dile getiren Ergin Ataman’ın tek hedefi Avrupa’nın zirvesi!” ifadelerine yer verdi.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir