Ergin Ataman’ın Panathinaikos’taki Transfer Listesi Hazır

Turkish Airlines Euroleague‘de Anadolu Efes‘le geçen başarısız sezon sonrası takımdan ayrılması beklenen koç Ergin Ataman‘ın Panathinaikos‘taki transfer listesinin bile belli olduğu iddia edildi.

Yunanistan basınına göre, Ataman sezonun bitimiyle birlikte Panathinaikos’la sözleşme imzalayacak.

Yunan basınından SDNA, yaklaşık 3 hafta önce Ergin Ataman’ın Panathinaikos’un başına geçmek adına ilk aday olduğuna değinmişti. Şimdi ise SDNA, anlaşmanın tüm hatlarıyla tamamlanmak üzere olduğunu aktardı.

Vasilije Micic&Shane Larkin ikilisi üzeirnden bir oyunla Anadolu Efes’i Euroleague’de büyük başarılara ulaştıran Ergin Ataman için Panathinaikos’ta da en azından yapısal olarak benzer bir durum sağlanmaya hazırlanılıyor.

Diğer kaynaklara göre ise Panathinaikos, Kızılyıldız’dan Luca Vildoza’yı kadrosuna katmaya hazırlanıyor. Asıl hedefin ise Vildoza hamlesini yaparken vatandaşı Facundo Campazzo’nun da transfer edilmesi olduğu belirtiliyor.

Panathinaikos’un Yunan oyuncu rotasyonu için de hamlelerini hazırladığı belirtiliyor. Bu noktada takımdan sezon öncesi ayrılarak Zeljko Obradovic’in çalıştırdığı Partizan’a giden Ioannis Papapetrou’nun geri getirilmesi planlarken Fenerbahçe Beko’dan da bir hamleye hazırlanılıyor.

Panathinaikos, daha önce de gündemine gelen ve şimdilerde Fenerbahçe Beko’da aradığı şansı bulmakta zorlanan Kostas Antetokounmpo’yu kadrosuna katmayı planlıyor.

About The Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir