Euroleague Yönetimi Koronavirüs Kurallarını Güncelliyor

Turkish Airlines Euroleague ve Eurocup‘ta üst üste gelen maç iptalleri nedeniyle yeni bir güncelleme yapılmasına karar verildi.

Euroleague yönetiminden yapılan açıklamada, koronavirüs protokolleri ve kurallarının güncelleneceği belirtildi.

Yapılan resmi açıklama şöyle:

Turkish Airlines Euroleague ve 7Days Eurocup’taki maçların %90’ı planlandığı şekilde oynanacak olsa da son gelişmeler göz önünde bulundurulduğunda, hem turnuvanın bütünlüğünü hem de takımları korumak adına Euroleague Basketball, ECA Yönetim Kurulu ve Eurocup Yönetim Kurulu’nun daha önce kabul ettiği bu maddeye, yerel ya da ülkesel otoritelerin uyguladığı seyahat kısıtlamaları nedeniyle oynanamayan söz konusu maçların sonuçlarıyla ilişkili bir tadil önerecek.

Neticede, koronavirüs vakaları nedeniyle bir maçta sekiz oyuncu çıkaramayan takımların söz konusu maçları ileri bir tarihe ertelenecek veya belirsiz bir tarihte oynanmak üzere iptal edilecek. Mevcut kurallar (bir maçın en fazla üç kez ertelenebilmesi, maçların ertelenmeleri için verilen son tarihler gibi), seyahat kısıtlaması durumları için geçerli olacak.

Bu tadilin kabul edilmesi hâlinde söz konusu değişiklik, bu sebeple oynanmayan maçlar için de geçerli olacak ve Euroleague Basketball CEO’su, şu ana kadar oynanamayan altı maçı ileri bir tarihe erteleyebilecek.

Ek olarak Euroleague Basketball, yerel ligler, yerel otoriteler, takım içi protokoller de dahil olmak üzere söz konusu durumdan etkilenen takımlar için belirlenen protokolleri gözden geçirecek. Euroleague ve Eurocup takımları için en uygun uygulamalar, bu takımların sağlık ve güvenliğini azami ölçüde korumak üzere paylaşılacak.”

https://www.instagram.com/p/CGVM-ZJMfCR/
https://www.instagram.com/p/CGU6SK0M2Q5/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir